hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yasak Elma Şahika nasıl öldü? Nesrin Cavadzade kimdir, diziden neden ayrıldı?

  Yasak Elma Şahika nasıl öldü Nesrin Cavadzade kimdir, diziden neden ayrıldı
  expand

  Yasak Elma Şahika karakteri merak ediliyor. Yasak Elma Şahika'ya Nesrin Cavadzade hayat veriyor. Yasak Elma dizisinin fenomen karakteri Şahika'nın öldüğü iddia edilmişti. Konuyla ilgili Nesrin Cavadzade'den açıklama geldi. Peki ama Yasak Elma Şahika öldü mü, diziden ayrıldı mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yasak Elma dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Şahika karakteri merak ediliyor. Dizide Şahika karakteri dikkat çekiyor. Yasak Elma Şahika karakterine Nesrin Cavadzade hayat veriyor. Peki ama Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade öldü mü, kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi?

  Yasak Elma FOX ekranlarında her pazartesi yayınlanıyor. Dizide Şahika karakterine hayat veren Nesrin Cavadzade'nin diziden ölerek ayrıldığı iddia edildi. 

  Yasak Elma Şahika öldü mü?

  Birsen Altuntaş'ın haberine göre Cansu'nun (Nilperi Şahinkaya) silahlı saldırısına uğrayan Şahika karakteri ölecek. Nesrin Cavadzade'nin hayat verdiği Şahika karakteri gündemde. 

  Nesrin Cavadzade konuyla ilgili, ''Bütün güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Ben de sizi seviyorum. Efsaneler ölmez.'' açıklamasını yaptı.

  Yasak Elma dizisinin Şahika’sı Nesrin Cavadzade, diziden ayrıldığı yönündeki iddiaları doğrulayarak, yeni projelerine ilişkin, "Çok büyük sürprizlerim olacak" açıklamasında bulundu.

  Öten yandan Nesrin Cevadzade'nin dizinin yönetmeni ile tartıştığı ve bu nedenle diziden ayrıldığı iddia edildi.

  Yasak Elma dizisinde başrol oynayan Nesrin Cavadzade'nin çekim esnasında görevini yardımcısına devrederek Eda Ece ile sohbet eden yönetmenle tartışıp seti terk ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Olayda adı geçen Eda Ece, konuyla ilgili sessizliğini bozarak "Sohbetle suçlanmak beni güldürmüştür. Ben, Şevval ve PR ekibimiz o gün setten çıktıktan sonra, sahnelerin çekilmemiş olması yapımcı ve oyuncunun konusudur, sebebini onlar bilir" dedi.

  Nesrin Cavadzade kimdir? 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de doğmuştur. Şahika Tekand Studio Oyuncularında 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Nesrin Cavadzade Türkçe'nin dışında, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

  Üniversiteden sonra "Yersiz Yurtsuz" adlı TV dizisinde başrol oynadı. Dizinin hemen ardından Nesrin Cavadzade "Dilber'in Sekiz Günü" adlı filminde oynadı. Nesrin, bu filmdeki performansıyla Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görüldü. Hemen ardından yine bir Cemal Şan filmi olan "Acı" ile de yeniden Erzurum Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi oldu. Bu filmin ardından, ara verdiği televizyon kariyerine, "Samanyolu" adlı dizi ile devam etti.

  2011 yılı itibariyle "Al Yazmalım" dizinde oynamaya başladı. Aynı yıl içinde Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği "Güzel Günler Göreceğiz" ve Murat Saraçoğlu'nun yönettiği "Yangın Var" filmlerinde başrol oynadı. "Güzel Günler Göreceğiz" filmiyle Antalya Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", Ankara Film Festivali'nde ve Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerini aldı. "Yangın Var" filmiyle yine Ankara Film Festivali'nde ve Sadri Alışık Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2011 yılında Cengiz Aytmatov'un ünlü eseri "Selvi Boylum Al Yazmalım"dan senarist Mahinur Ergun tarafından uyarlanan “Al Yazmalım” adlı dizide rol aldı.

  2012 yılında "Ağır Roman"ın televizyon uyarlaması olan "Ağır Roman Yeni Dünya" dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı. Sinemadaki başarılarıyla öne çıkan oyuncu 2014 yılında da bu başarısını sürdürdü. Kutluğ Ataman'ın son filmi Kuzu , Erol Mintaş'ın ilk uzun metrajı Annemin Şarkısı ve Çanakkale Harbini anlatan Son Mektup'ta yer alan oyuncu Kuzu ile 51. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

  2014 yılında “Küçük Ağa” adlı dizide Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Zeki Alasya, Emir Berke Zincidi, Ruhsar Öcal, Remzi Evren, Kayhan Yıldızoğlu ile beraber rol aldı.

  18 Mart 2015 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı “Son Mektup” adlı sinema filminde Tansel Öngel ile başrolde oynadı.

  NESRİN CAVADZADE'NİN ALDIĞI ÖDÜLLER

  2014 - 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En iyi kadın oyuncu ödülünü"nü "Kuzu" filmindeki rolü ile aldı.
  2011 - 48.Antalya Film Şenliği - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Güzel Günler Göreceğiz)
  2012 - 17.Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) (Yangın Var)
  2012 - 23.Ankara Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Yangın Var)
  2009 - 20.Ankara Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Dilber'in Sekiz Günü)
  2008 - 3.Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu (Dilber'in Sekiz Günü)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  NESRİN CAVADZADE'NİN OYNADIĞI FİLMLER VE DİZİLER

  2019 - Cemil Şov (Sinema Filmi)
  2019 - Aşk Tesadüfleri Sever 2 (Sinema Filmi)
  2019 - Yasak Elma (Tv Dizisi)
  2018 – El Desentierro (Sinema Filmi)
  2017 - Bizim Hikaye (Tv Dizisi)
  2017 - Fi (Puhu Tv)
  2016 - Kış Güneşi (Efruz) (TV Dizisi)
  2015 - Çanakkale Yüzyıllık Mühür (Ayşe Kız) (TV Dizisi)
  2015 - Son Mektup (Sinema Filmi)
  2014 - Kuzu (Medine ) (Sinema Filmi)
  2014 - Annemin Şarkısı (Zeynep)(Sinema Filmi)
  2014 - Küçük Ağa
  2013 - Görüş Günü Kadınları
  2012 - Ağır Roman Yeni Dünya
  2012 - Derin Nefes Al (Kısa Film)
  2011 - Yangın Var
  2011 - Güzel Günler Göreceğiz
  2011 - Al Yazmalım
  2010 - Samanyolu
  2010 - Acı
  2009 - Gitmek: Benim Marlon ve Brandom
  2008 - Dilber'in Sekiz Günü
  2007 - Pazar - Bir Ticaret Masalı
  2007 - Yersiz Yurtsuz

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow