Metin Çekmez kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Metin Çekmez neden öldü, hastalığı neydi?

Metin Çekmez kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Metin Çekmez neden öldü, hastalığı neydi?

Metin Çekmez kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Metin Çekmez neden öldü, hastalığı neydi?

Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Metin Çekmez uzun zamandır tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Metin Çekmez'in vefatı sanatçı dostlarını yasa boğdu. Ünlü isimler duygularını sosyal medya hesaplarından dile getirdi. Peki, Metin Çekmez kimdir, kaç yaşında? Metin Çekmez neden öldü? İşte usta oyuncunun ölümüyle ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ekranların tanıdığı usta oyuncunun ölüm haberi tüm sevenlerini yasa boğdu. Fenalaşınca Aydın Atatürk Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi alınan Metin Çekmez, durumunun kötüleşmesiyle sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Peki, Metin Çekmez kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Metin Çekmez neden öldü, hastalığı neydi? İşte usta oyuncunun ölümüyle ilgili detaylar..

METİN ÇEKMEZ NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NE?

Kuşadası ilçesindeki yazlığında yaşayan ve bir süredir kanser tedavisi gören Çekmez (76), 2 hafta önce Aydın Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Son olarak hastanede tedavi altına alınan Çekmez’in durumunun kötüleşmesiyle sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Hastane bahçesinde Anadolu Ajansı'na açıklama yapan Çekmez'in avukatı Ayça Öztürk, "Zorlu bir süreçti. Kanser hastasıydı. Rahatsızlığı küçük dille başlamıştı. Başka hastalıkları da vardı. Bugün kalbi durmuş" ifadelerini kullandı.

METİN ÇEKMEZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

26 Temmuz 1945 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Yeşilçam oyuncusu Dinçer Çekmez'in kardeşidir. Metin Çekmez, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Özel Gazetecilik mezunu olan sanatçı, 1962 yılında Hamlet oyunu ile tiyatroyla tanıştı. Usta çırak ilişkisi içinde bir "alaylı" olarak gelişimini sürdürdü. 1970 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda kadroya girdi.  

Matin Çekmez, Tarık Akan, Emel Sayın, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Münir Özkul ve Hulusi Kentmen'in rol aldığı 1973 yapımı 'Yalancı Yarim' dizisi ile izleyici karşısına çıkmıştı. Abisi de kendisi gibi oyuncu olan Metin Çekmez,  yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği 'Tatlı Dillim'  filmi ile beyazperdeye adım attı.  Çekmez, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Metin Çekmez, 2011 yılında rol aldığı  'Adını Feriha Koydum' dizisinde başrolleri Vahide Perçin, Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy ile paylaşmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

METİN ÇAKMEZ'İN ROL ALDIĞI BAZI YAPIMLAR:

*Tatlı Dillim : Ertem Eğilmez - 1972

*Yalancı Yarim - 1973

*Atla Gel Şaban - 1984

*Namuslu - 1984

*Kurbağalar - 1985

*Süper Baba - 1993

*Komser Şekspir : Sinan Çetin - 2000

*Adını Feriha Koydum - Rıza Yılmaz - 2011

*Leyla'nın Evi - 2012

*20 Dakika - 2013