hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Metin Yıldız yeni projesi hakkında konuştu

  Metin Yıldız yeni projesi hakkında konuştu
  expand

  Komedi programı 'Çok Güzel Hareketler' ile ünlenen, daha sonra birçok yapımda kamera karşısına geçen Metin Yıldız, sinema filmiyle hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yeni projesi hakkında açıklamalarda bulunan 48 yaşındaki oyuncu, film için binlerce güvercinle çalıştıklarını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'Vizontele Tuuba', 'Kutsal Damacana', 'Sağ Salim', 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' ve 'Alemin Kralı' gibi yapımlarda rol alan Metin Yıldız, şimdilerde yeni bir filmle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Nişantaşı City's'te görüntülenen ünlü isim, kadrosunda yer aldığı filmin hikayesinden bahsetti.

  Yazar Muhammed Gömük ile buluşan oyuncu, ''Muhammed 10 kitap yazdı. Güzel bir sinema filmi yapıyoruz. Onun için bir araya geldik. Senaryo konuşacağız'' derken, filmin vizyon tarihini de açıkladı:

  5 Haziran'da çekimlere başlıyoruz. O gün doğum günüm. 29 Aralık vizyon ise evlilik tarihim. Tamamen tesadüf.

  ''Filmin özel bir hikâyesi var'' diyen Metin Yıldız , ''Evrensel bir hikâye. Hem Türkiye hem de dünyada ses getireceğiz. Bir yandan posta güvercinleri bir yanda metaverse, yazılım ve dijital dünya. Enteresan bir hikâye geliyor'' şeklinde konuştu. 

   

  30 milyon insanın kuş beslediğini belirten ve iki senedir kümeslerde yaşadığını söyleyen Yıldız, ''Beş milyon insan güvercin besliyor. Çok güzel film olacak. Ben hiç beslemedim. Hiç kuşum olmadı. 30 milyonun insanın kuşu var, onlar için çekiyoruz. Binlerce güvercinle çalışacağız. Güvercin camiasında tanınmış isimler sete gelecek ve oynayacaklar. Ben iki senedir kümeslerde geziyorum. Kuş beslemedim ama bu dönemde kuş uzmanı oldum. Bir kümesim olsa şu an rahatlıkla beslerim'' ifadelerini kullandı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Dram filmi olduğunu söyleyen oyuncu, "Ağır bir dram yazdım. Hem gülüyoruz hem ağlıyoruz. Hepsini harmanladık. Ama daha çok gerileceğiz ve ağlayacağız'' dedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow