Mine Koşan kimdir, kaç yaşında? Mine Koşan nereli?

Mine Koşan kimdir, kaç yaşında? Mine Koşan nereli?

Mine Koşan kimdir, kaç yaşında? Mine Koşan nereli?

Alişan ile Alişan ile Hayata Gülümse programı konuğu olan Mine Koşan’ın hayatıyla ilgili detaylar merak edilmeye başladı. Pek, Alişan ile Alişan ile Hayata Gülümse programına konuğu Mine Koşan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türk müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Mine Koşan, bu haftanın merak edilenleri arasında yer alıyor. 13 yaşında ilk plağını çıkaran Mine Koşan, sayısız şarkıya imza atmıştır. Efsane isim birçok başarılı şarkı ile hafızalara kazınmıştır. İşte Türk ses sanatçısı Mine Koşan’ın hayatına dair detaylar..

MİNE KOŞAN KİMDİR?

Halk arasında Mine Koşan olarak bilinen sanatçının asıl adı Armina Koşaryan’dır. 17 Aralık 1958’de Mısır’ın başkenti Kahire şehrinde dünyaya gelmiştir. 7 yaşında iken babasının teşviki ile müziğe başlamış ve İstanbul Aksaray Türk Musiki Cemiyetinde halk müziği eğitimi almıştır. Fatma Girik ve Tugay Toksöz başrolünde oynadığı 1968 yapımı “Ezo Gelin” adlı filmde, dublaj türkü söylemiştir. 13 yaşında Vedat Yıldırımbora bestesi olan “Yağmur” adlı plağı ile ünlenmiş, 1974 yılında yine Vedat Yıldırımbora bestesi olan “Dert bende” adlı şarkı ile zirveye çıkmıştır. 1976 yılında henüz 18 yaşındayken “Kara Vicdanlı” adlı şarkı ile ününü perçinlemiştir. 1976 yılında Öztürk Serengil‘in Libya‘da açtığı “Nadi Elshati” adlı gazinoda program yapmak için Arap alemine de hitap etmek adına diksiyon dersleri alarak Arapçasını ilerletmiştir.

1978 yılında eşi ile birlikte albüm yapmak ve Arapça konser vermek için Mısır‘a gitmiştir. Klasik Arap orkestrası eşliğinde Akustik Ekaat Seeid Derviş salonunda 3 ayrı konser vermiştir. 1979 yılında Kahire‘de kaldıkları sırada “Kahire’de” adlı bir albüm de yapmış ve Kahire’de 2 yıl kaldıktan sonra İstanbul’a geri dönmüşlerdir. Rol aldığı yapımların dışında,” Savulun Geliyorum” (1972) ve “Korkusuzlar” / “Yedi Belalılar” (1974) adlı filmlerde şarkılarıyla yer almıştır.

MİNE KOŞAN KAÇ KEZ EVLENDİ?

Mine Koşan, 1974 yılında 16 yaşındayken besteci Müzisyen Vedat Yıldırımbora ile evlenmiştir. 1987 yılında boşanmıştır. Sonra Mısırlı biri ile kısa bir evlilik yapmıştır. Mine Koşan ile Star TV’de 2007 yılında yayınlanan “Popstar Alaturka” yarışmasında birlikte sahneye çıktığı, kendinden 23 yaş küçük Erhan Yeşil ile 8 Mart 2010 tarihinde evlenmiştir. Kasım 2010 tarihinde boşanma davası açarak 2011 yılında yollarını ayırmıştır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MİNE KOŞAN ROL ALDIĞI DİZİLER

Reyting Hamdi (Konuk Oyuncu, 2002)

MİNE KOŞAN ROL ALDIĞI FİLMLER

Dikiz Aynası (Kendisi, 1973)

Kadifeden Kesesi (Konuk oyuncu, 1971)