hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Müge Anlı Şevki Hoca kimdir? Şevki Sözen kaç yaşında, eşi nereli?

  Müge Anlı Şevki Hoca kimdir Şevki Sözen kaç yaşında, eşi nereli
  expand

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 'Şevki Hoca' olarak bilinen Şevki Sözen'in hayatı merak ediliyor. İşte Adli Tıp Uzmanı Mehmet Şevki Sözen'in kim olduğu araştırılıyor. Evli ve bir çocuk babası olan Şevki Sözen'in hayatıyla ilgili merak edilenler!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programında hafta içi her gün Adli Tıp konusunda yorumlar yapan Mehmet Şevki Sözen'in nereli olduğu merak ediliyor. Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Şevki Sözen, Fransız Lisesi mezunudur. Peki ama Mehmet Şevki Sözen kaç yaşında, nereli, instagram adresi ne?

  Şevki Sözen kimdir?

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programının Şevki Hoca'sı olarak bilinen Şevki Sözen 1963 yılında dünyaya geldi ve Ataköy İlköğretim Okulu, Saint Benoit Fransız lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, Rutgers Üniversitesi, Amerika New Jerse ve Adli Tıp Doçentliği, Adli Tıp Proförü olmuştur.

  1987 senesinde asistan olarak iş hayatına atılan Prof. Dr. Şevki Sözen 1990 ve 1991 yılları arasında Yedek Subay olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalında askerlik görevini yerine getirmiştir.

  Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde atli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profösörü olarak çalışmıştır. 2001 ve 2003 yılları arasında ise Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Şevki Sözen günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

  Evli olan Prof. Dr. Şevki Sözen'in bu evliliğinden bir evladı vardır. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Tiyatro ile bir hayli ilgilenmekte, aynı zamanda aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı konuları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Prof. Dr. Mehmet Şevki SÖZEN Afganistan Kabil'de doğmuştur. Babası Prof. Dr. Hayri SÖZEN ise Makedonya İştip Kasabasında doğmuştur. Baba tarafından aslen Makedonya asıllıdır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow