Murat Kurşun kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Murat Kurşun'un hastalığı nedir? Eşi Asena Toprak kimdir?

A A

17.02.2021 - 11:30 Son Güncelleme:

Fantazi müziğin önemli isimlerinden olan Murat Kurşun'un hayatı merak ediliyor. Murat Kurşun kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında, karısı Asena Toprak kim? Murat Kurşun'un hastalığı nedir? Murat Kurşun ile ilgili detaylar haberimizde..

Murat Kurşun kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Murat Kurşun'un hastalığı nedir? Eşi Asena Toprak kimdir?

Küçük yaşlardan bu yana müzik dünyasının içinde olan Murat Kurşun, birçok başarılı albüme imza atmıştır.  Bugüne kadar Seni Sevmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albümü yer alan sanatçının hayatına dair detaylar merak ediliyor.

Murat Kurşun kimdir, kaç yaşında, nereli?

Murat Kurşun'un kendisinden 23 yaş küçük olan eşi Asena Toprak, Miss Turkey 2015 yarışmasına katılmış ancak dereceye girememişti. Aslen Mardinli olan Murat Kurşun, 1974 yılında dünyaya geldi. 7 yaşından bu yana müzikle iç içe olan Murat Kurşun, darbuka, bateri, org ve saz çalmaktadır. Bugüne kadar Seni Sevmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albüme imzasını attı. Flash TVekranlarında kendi ismini taşıyan Show porgramını sundu.

Bir klip çekiminde Miss Turkey 2015 üçüncüsü Asena Toprak ile tanışan Murat Kurşun, 2016 yılında nikah masasına oturdu. Aralarında 23 yaş fark bulunan Murat Kurşun ve Asena Toprak çiftinin bu evliliklerinden Murat Can adında bir oğulları var.

Murat Kurşun'un hastalığı MS nedir?

Murat Kurşun'a da MS teşhisi konuldu. MS hastalığı, diğer bir adıyla Multiple Skleroz, beyin ve omurilik (merkezi sinir sistemi) hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi, sinirler boyunca vücudumuzun farklı yerlerinde elektriksel mesajlar gönderen bir telefon santrali gibidir. Bu mesajlar bilinçli ve bilinçsiz tüm hareketlerimizi kontrol eder. MS hastalığı, vücudun mikroplara karşı göstermesi gereken reaksiyonun bir şekilde yolunu şaşırarak sinir hücrelerini içeren yağlı kılıfa saldırmasıdır. Bu saldırıyla sinir hücrelerinin ritmi bozulur.


Asena Toprak kimdir, kaç yaşında?

Yarışmaya katıldığında henüz lise öğrencisi olan Asena Toprak evlendiği için eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı. Asena Toprak, Murat Kurşun'un ikinci eşi. Murat Kurşun daha önce şarkıcı Ceylan ile evlenmiş bir yıl sonra boşanmıştı. Asena Toprak, Miss Turkey 2015 yarışmasına katılmış ancak dereceye girememişti.