Mustafa Uslu’ya şantaj: Vurulmak istemiyorsan 300 bin TL ver!

Mustafa Uslu’ya şantaj: Vurulmak istemiyorsan 300 bin TL ver!

Mustafa Uslu’ya şantaj: Vurulmak istemiyorsan 300 bin TL ver!

Yapımcı Mustafa Uslu, kendisine "Kurşun yemek istemiyorsan 300 bin TL ver" diye şantaj yapan kişileri ihbar etti. Polislerle iş birliği yapan Uslu, kendisinden para isteyen kişiyi suçüstü yakalattı. Yağmacı ve iş birlikçileri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'Ayla' ve 'Müslüm' filmlerin yapımcısı Mustafa Uslu'yu arayan Can isimli bir kişi, "Pazartesi günü ofisinde ayaklarından vurulacaksın" dedi. Paniğe kapılan Uslu, telefondaki şahısla buluşmak üzere şoförünü gönderdi. Şoför, Bağcılar'dan aldığı genç adamı, Bahçeşehir'de bir kafeye, Uslu'nun avukatının yanına götürdü.

Günaydın'da yer alan habere göre; Can, Uslu'nun avukatına, "Bize 'Bedo' lakaplı şahıstan bir iş geldi; 'Mustafa Uslu'yu vurun, 300 bin TL alın' dediler. Bu işi kabul ettik, sonra bir araştırdık; 'İyi adammış, vurmayalım, bu konuyu ona açalım' dedik. Kendisini vurmamamız karşılığında para istiyoruz" dedi.

Ünlü yapımcı, bu olay sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Savcılık, Uslu'nun polisle iş birliği yapmasını istedi. Suç failinin yakalanması için Gasp Büro Amirliği görevlilerince Uslu'ya seri numaraları tespit edilmiş 100 TL'lik banknotlar verildi. Kendisinden para isteyen gençle buluşan Uslu, para dolu zarfı masaya koydu. Zarfı aldığı sırada polis ekipleri, genç adamı suçüstü yakalandı.

Can hakkında 'nitelikli yağma' suçundan, Bedrettin A. ve Kenan Y. hakkında ise 'nitelikli yağma ve bu suça azmettirme' suçlarından 15'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tutuklu sanıklar, ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.