hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Natalia Vodianova büyükannesini kaybetti!

  Natalia Vodianova büyükannesini kaybetti
  expand

  Moda dünyasının 'supernova' lakaplı Rus model Natalia Vodianova, büyükannesi Gromova Larisa Gavrilovn'u kaybetti. Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Vodianova, büyükannesinin son nefesini verdiği sırada yaşananları anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rus model Natalia Vodianova, hayatının en acı günlerinden birini yaşadı. Vodianova'nın büyükannesi Gromova Larisa Gavrilovn, 92'nci yaşına girdikten bir gün sonra hayatını kaybetti.

   Acı haberi Instagram hesabından duyuran beş çocuk annesi Natalia Vodianova, o süreçte yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

  8 Kasım'da Katar'dan Paris'e geri döndüm. Birkaç hafta da seyahat planım yoktu. Büyükannem Larisa, 92'inci doğum günü için Paris'e gelmeyi planlıyordu. Ama Covid 19 nedeniyle bu planı gerçekleştirmesine izin vermedik. Daha sonra sevgili dayım Slava ve annem beni arayarak büyükannemin 92'inci doğum gününü görebileceğinden şüpheleri olduğunu söylediler.

  Bu üzücü haberin ardından Vodianova, çocuklarını da alıp hemen ailesinin yaşadığı Rusya'nın Nizniy Novgorod kentine doğru yola çıktı. Daha sonra da 10 Kasım'da büyükannesi Larisa'nın yeni yaşını kutladılar.

  Vodianova'nın sosyal medya hesabında paylaştığı videoda, büyükanne Larisa'nın yataktan kalkamayacak kadar hasta olduğu ama yine de ailesiyle birlikte yeni yaşını kutladığı, hatta pastasındaki mumları yatağında üflediği görüldü. 92 yıllık ömrüne acı-tatlı bir sürü hatıra sığdırmış olan büyükanne Larisa, yeni yaşına girdikten bir gün sonra yaşamını yitirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünlü model, Nizniy Novgorod'a ulaştıklarında büyükannesini zayıf bulduklarını; yüzünün renginin solgunlaşmış, elleri, dudakları ve burnunun da buz gibi olduğunu ifade ederek ayrıca sesinin boğuklaştığını sözlerine ekledi.

  Natalia Vodianova, buna rağmen hem torununu hem de onun çocuklarını gördüğü için mutlu olduğunu, sorular sorup şakalar yaptığını, hatta birkaç gündür yemeyi reddettiği çok sevdiği tatlıyı istediğini de belirtti. Vodianova, o gece büyükannesinin uzun süredir ilk kez güzel bir şekilde uyuduğunu da sözlerine ekledi.

  39 yaşındaki Rus model, mesajında büyükannesi için çok üzgün olsa da çocuklarıyla birlikte onun çok sevdiği bir şeyi yaptıklarını yazdı. Natalia Vodianova, "Büyükannem doğada yürümeyi çok severdi. O bizimle birlikte yürüyüşe çıkamadığı için çok üzgün olsam da çocuklarımla birlikte onun yerine yürüyüş yaptık." ifadelerini kullandı.

  Vodianova, eve döndükten sonra da büyükannesi Larisa'yı doğum günü için hazırladıklarını anlattı. Ünlü model, onu giydirdiklerini, manikür ve makyaj yaptığını ifade etti. Ünlü isim, büyükannesinin doğum günü kutlamasından saatler sonra ise her şeyin değiştiğini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Natalia Vodianova, 23:30'a dayısının ambulans çağırdığını yazdı. Larissa Gavrilonva'nın kendini kötü hissettiğini belirten Vodianova, ambulans geldiğinde ise büyükannesinin hayata veda etmiş olduğunu yazdı. Ünlü model, daha sonra sözlerine şöyle devam etti:

  Ben dua ederken büyükannem bana bakıyor ve dinlemeye çalışıyordu. Yanımda çocuklarım, dayım, annem ve herkes vardı. Duayı bitirdiğimde büyükannem de son nefesini verdi.

  Büyükannesinin son dakikalarında hafif bir kar yağdığını yazan Vodiavona, büyükannesi öldükten sonra ise bir anda kar yağışının arttığını belirtti. Larisa'nın vefatının kendileri için büyük bir kayıp olduğunu anlatan Rus model, yine de büyükannesinin bu dünyadaki son 24 saatini mutlu bir şekilde geçirdiğini ifade etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow