Nil Anka kimdir? Nil Anka gerçek ismi Ümmügülsüm mü?

Nil Anka kimdir? Nil Anka gerçek ismi Ümmügülsüm mü?

Nil Anka kimdir Nil Anka gerçek ismi Ümmügülsüm mü
expand

Sosyal medyada gündem olan şarkıcı ve yazar Nil Anka ile ilgili iddialar sonrasında beklenen açıklama geldi. Gerçek isminin Ümmügülsüm olduğuna yönelik iddiaların ardından şarkıcıdan açıklama geldi. Peki, Nil Ankara kimdir, gerçek adı Ümmügülsüm mü?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Sosyal medyaca bir anda gündem olan ve konuya ünlü isimlerin de dahil olduğu olay sonrasında Nil Anka’dan açıklama geldi. Instagram hesabı üzerinden 4 sayfalık bir açıklamada bulunan Anka isminin doğru olduğunu ifade etti.

NİL ANKA’NIN GERÇEK İSMİ ÜMMÜGÜLSÜM MÜ?

Nil Anka’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle; Arkadaşlar gerçekten bana olan ilginiz hoşuma gidiyor, ekonominin ve eğitimin ivme kaybettiği güzel ülkemde, gençlerimizin stresten uzaklaşmak için eğlenceli anlar yaratması ve bunu benimle popülerleştirerek yapmaları ayrıca gururlandırdı. Teşekkür ederim. Öncelikle adım hiçbir zaman Ümmügülsüm olmadı. Her zaman Nil Anka’ydım. Ayrıca çok sempatik bir isim. Olsaydı da zevkle kullanırdım yalnız eğlenirken o isimleri taşıyan insanlar olduğunu unutmayın, herkesin bir ismi var ve bu İnsanları değerlendirmeniz için bir anlam teşkil etmez.  Yalan ve iftiralar attırmayı mecbur kılarak ve o kızların programda kalması için yapımcılarla anlaşarak oyunlara piyon oluyorlar. Kullanılıyorlar. O programdan önce de Nil Anka idim. Konserler verdim. O programa beni Türkiye’ye tanıtmak için çıkardılar. Halk nezaketimi sevince çok dikkat çektim ve reytingler üzerime gelinerek elde edilmeye başlandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

NİL ANKA KİMDİR?

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra müzik kariyerine başladı. Kendi yazdığı ve söylediği şarkılarla Türkiye'de ve Avrupa'da çok sayıda konser verdi.

Türkiye'de yaşanan siyasi istikrarsızlık (2015) nedeniyle müzik kariyerine ara vererek Güney Afrika'ya yerleşti. Anka, salgının ardından Güney Afrika'yı terk etti ve Avrupa'da yaşamaya devam ediyor.

İş dünyasında kariyer yaparken bir yandan da hobi olarak müzikle bağını sürdürüyor. Nil Anka ilk kitabını yazdı; Kendinden Kaçmak Kendine Dönüş ise; yazarın ilk eseri olarak raflarda yerini aldı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow