Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Cannes Film Festivali'ne giden Nilperi Şahinkaya’nın hayatı yaşadığı talihsizlik sonrasında merak edildi. Arkadaşlarıyla kaldığı villaya hırsız giren oyuncu, kimliği ve pasaportu çalınması sonucu Türkiye Konsolosluğu'na giderek geçici pasaport çıkardı. Peki, Nilperi Şahinkaya kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son dönemde Cem Yılmaz'ın Netflix'te yayınlanan Erşan Kuneri dizisinde canlandırdığı Seyyal karakteriyle adından söz ettiren Nilperi Şahinkaya, Cannes Film Festivali için Fransa'ya gitti. Sevgilisi ve arkadaşlarıyla festivalin tadını çıkaran Nilperi Şahinkaya tatsız bir olay yaşadı. Önceki gece, güzel oyuncu ve arkadaşlarının kaldıkları villaya hırsız girdi. İddiaya Çalınan eşyalar arasında Nilperi'nin kimliği ve pasaportu da vardı.

NİLPERİ ŞAHİNKAYA KİMDİR?

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’in baş şehri Dakar’da doğdu. Babası diplomat, annesi de bir dönem Dışişleri Bakanlığı’nda uzman olarak çalışmış. Babası diplomat olduğu için Senegal’de doğdu, ailesi adının Nil olmasını istedi, dedesi ise gördüğü bir Rüya sonrası “Adında mutlaka peri olsun” dedi. Nilperi çıktı ortaya! Çocukluğunda birçok ülke ve şehir gezdi; 3 sene Duseldorf, 4 sene Paris, 4 sene Bern, 15 yaşında anne ve babası boşanınca annesiyle Türkiye’ye geldi.

Eğitim hayatına Paris'te başladı ve Paris’de Charles de Gaulle ilkokulundan 1997 yılında mezun oldu. Üniversiteyi ise Ankara’da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde tamamladı. Almanca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce bilmektedir.

NİLPERİ ŞAHİNKAYA DİZİLERİ

İlk olarak televizyon hayatına Deniz Yıldızı adlı dizide başladı. Nilperi Şahinkaya, 2013 yılında “Kayıp” adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile beraber rol aldı. 2023 – 2014 sezonunda “Kim Korkar Hain Kurttan?” adlı tiyatro oyununda Zerrin Tekindor, Haluk Bilginer, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile birlikte rol aldı.

Nilperi Şahinkaya, 2014 yılında “Kiraz Mevsimi” adlı dizide başrolleri Dağhan Külegeç, Özge Gürel, Serkan Çayoğlu ile paylaştı. Şimdilerde televizyon ekranlarına ara verip tiyatro çalışmalarına ağırlık verdi.

2016- N'olur Ayrılalım

2017- Bu Şehir Arkandan Gelecek

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2018- Yaşamayanlar

2019-2021- Aynen Aynen

2019- Kuzgun

2020- Yeni Hayat

2021- Yasak Elma

2022- Nasıl Fenomen Oldum

2022- Erşan Kuneri

Pakize Suda öldü mü? Pakize Suda kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne?

Pakize Suda öldü mü? Pakize Suda kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne?