hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Niyazi Koyuncu kimdir, kaç yaşında, nereli? Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu'nun hayatı..

  Niyazi Koyuncu kimdir, kaç yaşında, nereli Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncunun hayatı..
  expand

  Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları arasında yer alan Niyazi Koyuncu'nun hayatı merak edildi. Peki, Niyazi Koyuncu kimdir, kaç yaşında, nereli? Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında yer alan Niyazi Koyuncu’nun kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. 

  NİYAZİ KOYUNCU KİMDİR?

  Kazım Koyuncu’nun kardeşi olan Niyazı Koyuncu 1984 doğumlu. Hopa, Artvin'de dünyaya gelen Koyuncu ilk albümü olan Muço Pa!'yı 7 Ağustos 2012 tarihinde çıkardı. 2016 yılında ise Liva isimli albümünü sevenleri ile buluşturdu.   17 yaşında Karadeniz Teknik Üniversitesi'ndeki eğitimini yarıda bıraktıktan sonra Eskişehir'e üniversite okumak için gitti. Burada Seritana (Karanlıktaki Ӏşık) adlı etnik müzik grubunu kurdu.

  KAZIM KOYUNCU KİMDİR?

  Kâzım Koyuncu 7 Kasım 1971 tarihinde Artvin Hopa’da dünyaya gelen Laz kökenli, Karadeniz müziği ile rock müziği sentezleyerek kendi tarzını oluşturan Türk müzisyen, oyuncu, söz yazarı ve aktivisttir.

   KAZIM KOYUNCU NEDEN ÖLDÜ?

  1971 yılında dünyaya gözlerini açan Kazım Koyuncu 2005 yılında henüz 34 yaşındayken kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Testis kanseri teşhisi koyulduktan sonra doktorların kendini yormaması tavsiyesine uymayan ve konser vermeye devam eden Kazım Koyuncu, kanserin akciğerine yayılması nedeniyle İstanbul, Şişli’de 25 Haziran 2005 tarihinde aramızdan ayrıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow