Nur Yerlitaş neden öldü? Nur Yerlitaş kimdir, kaç yaşındaydı?

Nur Yerlitaş neden öldü? Nur Yerlitaş kimdir, kaç yaşındaydı?

Nur Yerlitaş neden öldü? Nur Yerlitaş kimdir, kaç yaşındaydı?

Nur Yerlitaş öldü mü? Uzun süredir sosyal medyada ve magazin çevrelerinde cevabı aranan soru cevabını buldu. Ne yazık ki ünlü modacı hayatını kaybetti. Peki, Nur Yerlitaş neden öldü? İşte, “Nur Yerlitaş kim?” ve “Kaç yaşındaydı?” soruları ile “Nur Yerlitaş Neden öldü?” sorusunun cevabı…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş öldü mü? Uzun süredir cevabı araştırılan soru cevabını buldu. Nur Yerlitaş bugün hayatını kaybetti. Peki, Nur Yerlitaş neden öldü? Nur Yerlitaş kim ve kaç yaşındaydı? İşte, merak edilen soruların cevabı…

NUR YERLİTAŞ NEDEN ÖLDÜ?

Hemen belirtelim ki ünlü modacı beyin uzun süredir beyin tümörü tedavisi görüyor ve bu nedenle de iki defa ameliyat olmuştu. Bir süredir kanser tedavisi devam eden ünlü modacı, bugün hayata gözlerini yumdu.

NUR YERLİTAŞ KİMDİR?

Bugün vefat eden Nur Yerlitaş 11 Ağustos 1955 yılında doğu ve 64 yaşındaydı Anne tarafından Arap kökenli baba tarafından Giresunlu olan Nur Yerlitaş, jüri üyeliğini üstlendiği programlarla tanındı. Pek çok ünlü ismin sahne kostümünü tasarlayan Nur Yerlitaş, kariyerine 80’li yılların başlarında İtalya’dan ve Fransa’dan getirdiği kıyafetleri satarak başladı.

2010’da Yemekteyiz programında bazı ünlülerle daha yarışmacı olarak yer aldı. Demet Akalın’ın Giderli 16 isimli albümünde yer alan ”Türkan” isimli müzik klibinde oynadı. Moda alanında sayısız isimle çalışan Yerlitaş, TV ekranlarındaki yarışma programlarında da jüri üyeliği yaptı.

HASTALIĞI SONRASINDA YAŞADIKLARINI BÖYLE ANLATMIŞTI

Nur Yerlitaş, hastalığının ardından ekran geçtiğimiz aylarda Kanal D'nin 2. Sayfa programında kamera karşısına çıkmıştı. Hastalık sürecini anlatan Yerlitaş, yaşadıklarını anlatmıştı. İşte, Yerlitaş'ın o açıklamaları;

"Doktorum 'birkaç ay beklememiz lazım' demişti. 5 ay sonra o tümörün de kendi kendini ürettiği ortaya çıktı.  Her gün doktora gidiyorum. Kemoterapiye başlayacağım. Meğer ben 1,5-2 sene önce hastalanmışım."

Ben son televizyon programından 2 aylık parayı bırakıp çıktım. Benim 'başım ağrıyor' deyip çıktım. Panik atak diye doktora gittim meğer tümör beynime yaklaşmış.

Kız kardeşim aradı 'seni doktora götüreceğim' dedi. Gittik, teşhis koydular. Bir de çok kilo verdim. 4 gün yemek yemiyordum. Ben gurme bir kadınım düşünün...40 kiloya yakın verdim. Bu hastalıktan. Sadece sağlık, sağlık ve sağlık.”