magazin

Onur Ünlü'nün, Recep İvedik sözleri sosyal medyayı salladı

  1. Magazin
Video: Onur Ünlü'nün, Recep İvedik sözleri sosyal medyayı salladı
Leyla ile Mecnun dizisiyle ünlenen yönetmen Onur Ünlü, Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik karakteri ilgili sözleri <a class="in-news-link" href="/sosyal-medya" target="_blank" title="sosyal medya haberleri">sosyal medya</a> gündeminde ilk sıraya yükseldi.

Leyla ile Mecnun dizisiyle ünlenen yönetmen Onur Ünlü, Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik karakteri ilgili sözleri sosyal medya gündeminde ilk sıraya yükseldi.

Birçok önemli projeye imza atan, özellikle Leyla ile Mecnun'daki başarısı ile adından sıkça söz ettiren yönetmen Onur Ünlü, Recep İvedik'in çokyalnız bir karakter olduğunu iddia ettiği video sosyal medyada geniş yankı buldu. 

Recep İvedik karakterine ilginç bir bakış açısı getiren Ünlü, ilgili videoda şu ifadeleri kullandı:

“Recep İvedik’i herkes gömüyor. Recep İvedik’in gömülmesinin sebebini anlamıyorum, insanlar neye dayanarak gömüyorlar. Hangi yüksek mevkilerle Recep İvedik’i gömüyorlar. Recep İvedik ile ilgili ileri geri konuşanlar insanlar hangi yüce mizah duygusuna sahipler? Boş konuşuyorlar, ben gömebilirim. Çünkü teorik olarak yaptığı şeyin saçmalığıyla ilgili fikrim var. Recep İvedik acayip yalnız bir karakterdir, dünyadaki en yalnız adamlardan biridir. O yalnızlık Recep İvedik’i tuhaf bir yaratığa dönüştürmüştür. Karakterin çıkış noktasındaki yalnızlık, öldürücü bir yalnızlıktır.”

Onur Ünlü kimdir?

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi iletişim sanatları bölümünden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi iletişim bilimleri anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 1993-1998 yılları arasında Ah Muhsin Ünlü mahlasıyla birçok şiir yazmıştır. Yazdığı şiirleri Gidiyorum Bu adlı kitapta toplamıştır. 2006 yılında ilk sinema deneyimi olan Polis adlı ilk sinema filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi.

2011-2013 yılları arasında ise Leyla ile Mecnun dizisinin genel yönetmenliğini üstlenen Onur Ünlü, birçok başarıya imza attı. Sosyal medyada fenomen haline dönüşen dizi 3. sezon sonunda yayından kaldırıldı. Bu diziye devam ederken 2012-2013 yıllarında ise Şubat dizisinin genel yönetmenliğini yaptı. Daha sonra Ben de Özledim adlı dizinin yönetmenliğini üstlenmiş, aynı zamanda bu dizide Onur Ünlü rolü ile kendisini canlandırmıştır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS