hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Orhan kimdir? Mehmed Fetihler Sultanı’nda Ali Nuri Türkoğlu oynuyor! Ali Nuri Türkoğlu kaç yaşında?

  Orhan kimdir Mehmed Fetihler Sultanı’nda Ali Nuri Türkoğlu oynuyor Ali Nuri Türkoğlu kaç yaşında
  expand

  TRT 1'de yayınlanan Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin oyuncuları arasında yer alan Şehzade Orhan karakterini canlandıranın kim olduğu sorgulanıyor. Her Salı ekrana gelen dizide Şehzade Orhan merak uyandırdı. "Mehmed: Fetihler Sultanı" dizisinde, Osmanlı İmparatorluğu'nun ve İslam dünyasının önemli şahsiyetlerinin yaşamlarını ele alacak bir senaryo izleyici ile buluşacak. İşte Şehzade Orhan hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şehzade Orhan karakteri, Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin karakterleri arasında yer alıyor.TRT 1’nin merakla beklenen, Ali Nuri Türkoğlu, Sultan Mehmed karakterine hayat verirken, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Ali Nuri Türkoğlu, Savaş Özdemir, Ali Nuri Türkoğlu, Ali Nuri Türkoğlu gibi değerli oyuncular da kadroda yer alıyor. 27 Şubat Salı günü ekran yolculuğuna başladı. Peki ama Mehmed: Fetihler Sultanı dizisindeki Şehzade Orhan kimdir ?  

  Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi Şehzade Orhan kimdir?

  Osmanlı tahtındaki hakkından vazgeçmeyen Şehzade Orhan’ın en büyük destekçisi Bizans İmparatorluğu. Bizans İmparatorluğu’nun elindeki en büyük koz, Sultan Mehmed ve Devlet-i Aliyye’nin bekası karşısındaki büyük tehdit.
   

  Ali Nuri Türkoğlu kimdir?

  21 Kasım 1974 doğumlu olan oyuncu Ali Nuri Türkoğlu kariyerine 1983 yılında yayınlanan Kuruntu Ailesi dizisinde canlandırdığı Veysel rolü ile başladı. Fenomen haline gelen dizi Mahallenin Muhtarları'nda da boy gösteren oyuncu ardından Hemşerim dizisinde Melih karakteriyle seyircilerin karşısına çıktı. Kariyeri yükselişe geçen oyuncu kısa sürede Sıcak Saatler, Eyvah Kızım Büyüdü ve Çifte Bela dizilerinde kendine yer buldu. Ardından Koçum Benim dizisinde Ali Rıza karakterini canlandırmaya başlayan oyuncu 2003 yılında Aşk Olsun dizisiyle karşımıza çıktı. Haziran Gecesi, İyi ki Varsın, Vazgeç Gönlüm ve Firar gibi dizilerde boy gösteren oyuncunun ilk sinema filmi ise 2015 tarihli Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı oldu. Türkoğlu filmde Gölge karakterini seslendirdi.
   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow