hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özgür Alter kimdir, kaç yaşında? Özgür Alter nereli?

  Özgür Alter kimdir, kaç yaşında Özgür Alter nereli
  expand

  Genç şarkıcı Özgür Alter, Kanal D de ekranlara gelen Şarkılar Bizi Söyler'e konuk oluyor. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan sanatçı Özgür Alter’in hayatına dair detaylar merak ediliyor. Özgür Alter kimdir, kaç yaşında? Özgür Alter nereli?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şarkılar Bizi Söyler’in son bölüm konukları arasında yer alan Özgür Alter’in hayatı ve müzik kariyeriyle ilgili detaylar merak konusu oldu. Magazin gündeminde sık sık kendine yer bulan ve sosyal medya açıklamaları ile dikkat çeken Özgür Alter'in hayatıyla ilgili bilgiler..

  ÖZGÜR ALTER KİMDİR?

  1979 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Özgür Alter, Oğlak burcudur. Aslen Van doğumludur ve sekiz yaşına kadar Van'da yaşamış daha sonra ailesi ile birlikte Adana'ya taşınmışlardır. 1.5 sene kadar Adana'da yaşamış daha sonra Kayseri'ye yerleşmişlerdir.

  Özellikle Burhan Çaçan, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses ve İbrahim Tatlıses gibi usta isimleri takip eden Özgür Alter arkadaş ortamlarında bu sanatçıların ezberlediği eserlerini seslendirmiştir. Roman Mahallesinde müzisyen arkadaşları ile müzik yapmaya başlamış 2005 yılında ise İstanbul'a taşınmıştır.

  Özgür Alter kimdir, kaç yaşında Özgür Alter nereliİlk profesyonel müzik albümünü ise 2011 yılında Ali Osman Erbaşı yönetmenliğinde çıkarmıştır. Bu albüm için üç klip çekmiş seslendirdiği Ayda Hüzün, Sen Bir Yana ve Sazımdaki Teller Ağlar isimli şarkılar müzik severler tarafından büyük beğeni ile karşılanmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir dönem Süper Tv'de Özgür Alterle Özgürce Melodiler isimli eğlence programını sunmuştur. Ayrıca memleketi Van için 2 şarkı bestelemiş birisini Kürtçe – Türkçe olarak seslendirmiştir.

  ÖZGÜR ALTER ALBÜMLERİ

  Sanatçı, 2015 yılında sözü ve müziği kendisine ait olan 12 şarkılık "Repertuar" isimli albümünü dinleyicileriyle buluşturdu. Özgür Alter, 2018 yılında "Efkar" isimli albümü yayımladı. Sanatçı, son olarak 2020 yılında "Yakalım" isimli çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow