hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özgür Can Çoban kimdir, kaç yaşında, nereli? Özgür Can Çoban ile ilgili bilgiler...

  Özgür Can Çoban kimdir, kaç yaşında, nereli Özgür Can Çoban ile ilgili bilgiler...
  expand

  Şarkılar Bizi Söyler'in 22 Nisan özel bölüm konukları arasında yer alan genç şarkıcı Özgür Can Çoban hakkında detaylar merak ediliyor. Peki, Özgür Can Çoban kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Özgür Can Çoban ile ilgili bilgiler..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özgür Can Çoban, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler'in konukları arasında yer  alıyor. Kendine has yorumuyla türkülere yeni bir nefes olan ünlü sanatçı Özgür Can Çoban'ın hayatı merak ediliyor. İşte Özgür Can Çoban hakkında merak edilenler..

  ÖZGÜR CAN ÇOBAN KİMDİR?

  Özgür Can Çoban 14 Kasım 1994 yılında Kırşehir'de doğmuştur. 6 yaşında ‘Özgür Can Müzik Evinde’ müziğe ilk adımlarını attı. Lise eğitimini sürdürürken Trt Müzik programlarında vokal ses olarak çalışmaya başlayan Özgür Can, Trt’ nin yapmış olduğu ses yarışmalarında birincilikler kazanarak aynı yıl içerisinde TRT kurumun da Türk Halk Müziği “Sözleşmeli Ses Sanatçısı" olarak görev aldı. Genç yaşına rağmen TRT Türk Halk Müziği repertuarına derleme çalışmaları yaptı. ODTÜ üniversitesinin düzenlemiş olduğu çok sayıda usta sanatçının katıldığı ‘’Ustalar Arasında’’ etkinliğinde yer alan en genç sanatçı olarak ödüllendirildi.

  Özgür Can Çoban kimdir, kaç yaşında, nereli Özgür Can Çoban ile ilgili bilgiler...2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü öğrencisi olarak akademik hayatına başlayan Özgür Can İTÜ TMDK'da Erol Parlak, Can Etili ve Zara’dan nazariyat, şan ve repertuar dersleri aldı. Sanatçı, Sahne-beden, jest ve mimik eğitimini tiyatro ve Sinema sanatçısı Ziya Kürküt’ den aldı. Neşet Ertaş'ın da sahne aldığı İTÜ Bağlama Günleri'nde halk müziğinin usta sanatçılarıyla aynı sahnede performans sergiledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emel Sayın, Zara, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, gibi sanatçılara vokal olarak eşlik etti. Çok sayıda enstrüman çalabilen güçlü yorumu ve sesiyle Özgür Can Çoban ‘’Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri’’nde ”En İyi Genç Yetenek" olarak gösterildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nden Yüksek Onur Derecesi ile Mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Dalı Çalgı - Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazandı. Birçok dizi ve reklam müziği çalışmaları yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow