hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Pelin Çift kimdir? Türkiye Tek Yürek Ortak yayınına katılıyor! Pelin Çift kaç yaşında?

  Pelin Çift kimdir Türkiye Tek Yürek Ortak yayınına katılıyor Pelin Çift kaç yaşında
  expand

  Türkiye Tek Yürek ortak yayınına katılan isimler araştırılıyor. Pelin Çift da Türkiye Tek Yürek Ortak yayınına katılan isimler arasında yer aldı. Tüm TV kanalları ortak yayını bu akşam 20:00’de ekrana geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ortak yayına katılacak ünlü isimler sorgulanıyordu. Pelin Çift de bu isimler arasında yer alıyor. Peki ama Pelin Çift kimdir? 

  Nihat Hatipoğlu’nun Pelin Çift’le, Çağla Şıkel’in Tümer Doğru’yla, Nazlı Çelik’in Acun Ilıcalı’yla, Deniz Bayramoğlu’nun Didem Arslan Yılmaz’la beraber moderatörlük yapacağı yayında, ünlü dizi ve ekran yüzleri siyah ağırlıklı kıyafetlerle call center’ların başında oturup telefonla gelen yardımları toplayacak…

  Birsen Altuntaş’ın haberine göre; 100 bin ve üstü yardım yapanların adı ekrana yazılırken, 500 bin TL ve üstü yardım yapanlar yayına bağlanacak.

  Pelin Çift kimdir?

  Sunucu ve haberci Pelin Çift 1978 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nden ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'den mezun olan Pelin Çift, Galatasaray Üniversitesi, Radyo-Televizyon Gazeteciliği Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk işi, ekranda ilk canlı yayın deneyimi 1997'de NTV'de başladığı Hava Durumu sunuculuğu olan Pelin Çift bir süre sonra kanalın Haber sunuculuğu görevine getirilmiştir. 2001 yılında bu kanaldan ayrıldıktan sonra yüksek lisansını tamamlamış ve bir dönem Skytürk'te çalışmıştır. 2004-2009 yılları arasında CNN Türk kanalında devam eden 5 yıllık kariyerinin ardından 2009 yılında Habertürk TV'ye geçmiştir.

  Pelin ÇiftHabertürk TV'nin altın saatler saatlerinde yayınlanan Gündem ve Öteki Gündem isimli programları sunmuştur. 2013'te Show TV'de yayımlanan Bir Milyon Kimin? adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. 2015 yılı itibarıyla TRT 1'de Pelin Çift ile Gündem Ötesi programını sunmaktadır.

  2016 yılında "Ayasofya'nın Gizli Tarihi" adlı kitabı Erhan Altunay ile ve "Kudüs'ün Gizemli Tarihi" adlı kitabı Ömer Faruk Harman ile birlikte çıkarmıştır.

  Ayrıca 2019 yılından beri TRT 1'de yayımlanan "3'te 3 Tarih" adlı yarışma programını sunmaktadır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow