hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Reynmen'e iyi haber! Mahkeme, duruşmayı erteledi

  Reynmene iyi haber Mahkeme, duruşmayı erteledi
  expand

  Sunucu Bircan Bali’yi tehdit ettiği ve hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılanan şarkıcı Reynmen (Yusuf Aktaş) hakkında duruşma savcısı 2 yıl 10 ay hapis cezası talep etmişti. Bugün karar beklenen duruşmada, değişen savcı mütalaayı yenileyerek, 'tehdit' suçunun yasal sınırlarının oluşmadığı, 'hakaret' suçunun ise haksız fiil altında işlendiğini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir televizyon kanalında magazin programı sunan Bircan Bali, Reynmen olarak bilinen şarkıcı Yusuf Aktaş’ı savcılığa şikayet etti. Bircan Bali, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikayet dilekçesinde, Reynmen’in Instagram hesabından bir video paylaştığını, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan ucuzsunuz. Vasfınız ne sizin? Değerlerim hakkında yaptığınız yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu yaptığınıza sizi pişman edeceğim” diyerek, kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu belirtti.

  Yusuf Aktaş hakkında 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 9.5 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın önceki celsesinde mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Yusuf Aktaş’ın 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 2 yıl 10 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etmişti.

  Bugün karar verilmesi beklenen duruşmada sürpriz bir gelişme yaşandı. Mahkemeye yeni atanan duruşma savcısı, görev değişikliği sebebiyle mütalaanın yenileneceğini belirtti. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanık Yusuf Aktaş’ın söylemlerinin 'tehdit' suçunu oluşturmadığını belirterek, “Tehdit içerikli iddia olunan söylemlerin hukuk boyutunda gerekli şikayetleri yapacağı yönünde söylem olduğu ve bu hususun tehdit suçunu oluşturmadığı...” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mütalaada Aktaş’ın, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan, ucuzsunuz, vasfınız ne sizin” söylemlerini, Bircan Bali’ televizyon programında kendisine yönelik yaptığı olumsuz eleştirilere tepki olarak söylediği belirtildi. Bu nedenle Yusuf Aktaş’ın, 'hakaret' suçunu da haksız fiil altında işlediği belirtilen mütalaada ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmesi talep edildi.

  Mütalaanın ardından taraflara son savunmalarını hazırlamak için süre veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow