hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sait Genay: Herkes sanatçı olamaz

  Sait Genay: Herkes sanatçı olamaz
  expand

  Son olarak Kanal D dizisi 'Yargı'da rol alan usta oyuncu Sait Genay, Hülya Koçyiğit'in sunduğu, TRT 2'de ekranlara gelen 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mesleğe ilk başladığı yıllarda Gazanfer Özcan'dan çok şey öğrendiğini belirten Sait Genay, "Gazanfer abi ayaklı konservatuardı. Ben sahne üzerinde nasıl durulması gerektiğini ondan öğrendim" dedi.

  Kariyerinde 100'e yakın dizide ve birçok sinema filminde rol alan sanatçı, dizilerin çok uzun olduğunu ve en fazla 26 bölümde bitmesi gerektiğini savundu.

  Genay, "Sinema, tiyatrodan sonra geliyor. Dizi daha sonra geliyor. Bu ülkede tiyatroya çok önem veriliyor mu, verilmiyor mu, seyirci ne kadar önem veriyor, ne kadar ilgi gösteriyor bende soru işareti. Sinemadan ziyade diziler, çok fazla seyircinin önünde. Çok dikkat ettim, seyredenler konuya hakim değiller. 'Söylenen laflar nedendi, ne oluyor, neden söyledi' diye değil, 'Görüyor musun üstündeki kıyafeti bak şeyden almış, bende de var' diye. Orada bir şey anlatılıyor oysa ki. Bunu takip etmiyorlar" ifadelerini kullandı.

  "Sanatçı çok zor olunuyor da şöhret çok kolay oluyor" diyen Sait Genay, herkesin sanatçı olamayacağını söyledi: Şöhret olmak problem değil ama sanatçı olmak çok zor, herkes olamaz. Gençleri görüyorum. Şöhreti ben sevmiyorum, tanınmak güzel. Tanınmayı kabul ediyorum, 'Çok güzel oynadınız', 'Niye öyle oynadınız?' desinler o kabulüm ama şöhret ulaşılamaz gibi görünüyor" şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow