Savaşçı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Savaşçı oyuncu kadrosu

A A

23.04.2021 - 02:03

FOX’un internet sitesinde Savaşçı dizisinin konusu olarak; ‘’Savaşçı, dünyanın en zor şartlarında görev yapan, akla gelebilecek tüm güçlüklere katlanan adanmış kahramanların, “Bordo Berelilerin” hikayesi. “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır..!”ifadeleri yer almaktadır. Savaşçı dizisinde aşk hikayelerine de yer verildiği gibi tartışma sahneleri de vardır. Savaşçı dizisi her Cumartesi FOX TV’de yayınlanıyor. Oyuncu kadrosunda hem erkek hem kadın oyuncular dikkat çekmektedir. Savaşçı dizisinde birbirinden önemli oyuncular yer almaktadır. Peki ama Savaşçı oyuncuları kimdir? İşte Savaşçı hangi karakteri kim canlandırıyor? sorularının yanıtları!

Savaşçı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Savaşçı oyuncu kadrosu

Yönetmenliğini Osman Taşçı ve Eray Koçak’ın, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu’nun kaleme aldığı Türk yapımı askerî ve dram türündeki televizyon dizisidir. Savaşçı sürükleyici hikayesiyle izleyici tarafından merak ediliyor. Peki ama Savaşçı dizisinin oyuncuları kim?

Savaşçı Oyuncu Kadrosu

Savaşçı dizisi oyuncuları kimdir? sorusu sıklıkla araştırılıyor. Savaşçı oyuncu kadrosundaki isimler haberimizde.

Savaşçı Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Savaşçı dizisinin oyuncu kadrosunda; Sarp Levendoğlu, Murat Serezli, Tamer Karadağlı, Ekin Mert Daymaz, Erkan Meriç, Anil Tetik, Ali Tarık Fındık, Serkan Kuru, Serenay Aktaş, Serhat Nalbantoğlu, Ediz Hun, Alp Öyken, Zerrin Sümer yer alıyor.  

Savaşçı Yüzbaşı Haydar Bozkurt kimdir?

34 Yaşında. Mersin Mut’lu. Jandarma Özel Harekat mensubu. Ömrü sınır ötesi operasyonlarında, en belalı çatışmalarda geçmiş. Disiplin sorunu olan, özgür ruhlu bir subay. Pek çok kez soruşturma geçirmiş, başına buyruk davranmış. Ancak komuta kademesi, onun yetenekleri ve kahramanlıkları dolayısıyla kendisini gözden çıkartamamış.

Buna rağmen, Antep’le Ardahan arasında kalan bölgede sık sık tayini çıkıyor. Kimseyle anlaşamadığı için, üstlerinin ilk yollamaya çalıştığı kişi O. Bitmek bilmez taşınmaları, durmadan şehir ve ilçe değiştirmesi sebebiyle, ordu içinde “Yörük Haydar” lakabıyla biliniyor.

Karısı Gökçen, 32 yaşlarında bir hemşire. Kocasının peşinden, yılmadan dolaşıyor. Haydar’ın gidip aylarca gelmemesine de, başına açtığı belalara da alışkın. Hepsine katlanıyor, kocasını seviyor.

Bayram, Haydar üsteğmen iken bölük astsubaylığını yapmış, Kopuz Albay’la bir dönem sınır ötesinde çalışmış. Kağan’ın ise ismini duymuş. Gözü kara, çok becerikli, adanmış bir subay.

Savaşçı Albay Halil İbrahim Kopuz kimdir?

Dirayetli, yiğit bir komutan. Bizim timimiz, onun komutası altında. Karısının 90'ların sonunda teröristlerce öldürülmesinden sonra, Kopuz için askerlik ve mücadele dışında, hayatında hiçbir şey kalmamıştır. Ancak bu mücadele, onun için kör bir intikam ve nefret mücadelesi değil.

Savaşçı Albay Oktay Göktürk kimdir?

Kara Harp Okulu’nu bitirmiş, gözü pek, zeki, kararlı, cesur, vatansever bir subay. Genelde sağduyulu bir karakter olsa da söz konusu vatan olduğunda her türlü çılgınlığı yapabilecek kadar da gözü kara. Göktürk Albay evli, 14 yaşında bir kızı var, eşi ev hanımı. Kuleli’de öğrenciyken Albay İbrahim Kopuz’la birlikte Turan Ordusu’nu bir gün kuracaklarının hayallerini kurmuşlar. Şu an ise Türkiye’de oluşturulan Turan Ordusu'nun Orta Asya ayağının koordinasyon görevini ve bu konuyla ilgili askeri istihbarat işlerini yürütüyor.