hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Seda Türkmen: “Yargı”ya dahil olmak büyük sorumluluk

  Seda Türkmen: “Yargı”ya dahil olmak büyük sorumluluk
  expand

  Seda Türkmen, Kanal D’nin sevilen dizisi “Yargı”ya bu sezon Dilek öğretmen olarak dahil oldu. Seda Türkmen ile karakterini ve hayatındaki önceliklerini konuştuk.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ◊ Bu sezon “Yargı”ya dahil oldunuz. Sonradan bir yapıma dahil olmak nasıl bir his?

  - “Yargı” kendi yolculuğuna çıkarken orada olmayan biri aniden “Ben geldim” diyor. Bu kadar sadık ve işi böylesine sahiplenen bir seyirciye de kendini ifade etmek, derdini anlatmaya çalışmak çok kolay olmuyor. Pozitif de olsa biraz stres yaratabiliyor.

  Usta bir kalemin elinden çıkan hikayeyi, yine ustalıkla işleyen yönetmenlerle çalışmak ve elbette çok sevdiğim oyun arkadaşlarımın arasına dahil olmak hem büyük sorumluluk hem de heyecan verici oldu.

  ◊ Proje size ilk geldiğinde ne hissettiniz?

  - Öncelikle çok mutlu oldum. “Yargı” hem mesleki anlamda hem de bir seyirci olarak üzerine konuştuğun, hissini her alanda taşıdığın bir iş. Bunun bir parçası olmayı çoğu oyuncu ister.

  Seda Türkmen: “Yargı”ya dahil olmak büyük sorumluluk

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dilek öğretmenin sakladığı şeyler var

  ◊ Canlandırdığınız Dilek, sakin görünümlü bir kişiliğe sahip ancak son bölümde sakladığı bir şeyler varmış gibi... Sizce de Dilek’in sakladığı şeyler mi var?

  - Açıkçası bu soruyu ben de soruyorum. Seyirciden önce biz de kendi aramızda soruyoruz “Ne olacak şimdi?” diye. Senaryo geldiğinde hemen okumaya başlıyorum. Hikaye en ufak ayrıntısıyla sizi bir anda bambaşka bir yere götürüyor. Hepimizin kendine sakladığı şeyler olduğu gibi Dilek’in de var. Lakin sırların seninle gömülmediği sürece her an, her yerden ortaya çıkabilir. Ya da bir gün sen izin verince...

  ◊ Dilek öğretmen rolüne hazırlanırken nelere dikkat ettiniz?

  - Oyunculuk doğası gereği her şeyde ve her yerde olmayı gerektirir. Dilek öğretmen kimliğinden önce bir insan. Neye, nasıl, neden tepki verdiğini araştırmak öncelikli olandı. Hassas olduğu en büyük şey ise çocuklar.

  ◊ “Yargı” izleyicilerine neler söylemek istersiniz?

  - “Yargı”nın kelime anlamı oldukça ağır. Toplumun en küçük biriminden en büyüğüne kadar bu ülkenin en önemli meselesi. Herkesin bağımsız ve adil bir bakış açısına sahip olmasını dilerim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kendi tiyatromu kurmak istiyorum

  ◊ Setten arta kalan vakitlerde neler yapıyorsunuz?

  - Set dışında vaktimi en çok ayırdığım barınaktan sahiplendiğim 6 yaşındaki köpeğim Leyla. Ailenin en güzel parçası. Tiyatro oyunlarımız var. Aynı zamanda kitap seslendiriyorum. Müzikle ilgileniyorum, naçizane... Arkadaşım Barış (Paz) ile bir single çıkardık. Devamı da gelecek...

  ◊ Gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz var mı?

  - Yapmak istediğimiz çok şey var. Özellikle tiyatro alanında. Ablamla birlikte tiyatromuzu kurmak istiyoruz. Gün geçtikçe imkanlar kısıtlanıyor, idealini gerçekleştirmek ütopik bir mesele gibi görünüyor olsa da inancım hâlâ sağlam.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow