Selda Alkor duygulandıran aile hikayesini anlattı

Selda Alkor duygulandıran aile hikayesini anlattı

Selda Alkor duygulandıran aile hikayesini anlattı

Ceyda Düvenci, NTV'de ekranlara gelen 'Bambaşka Sohbetler' programında 19 Eylül Pazartesi günü Türk Sinemasının efsane isimlerinden Selda Alkor'u (79) konuk etti. 'Çemberimde Gül Oya'nın Yurdanur'u, Asmalı Konak'ın Sümbül'ü, 'Böyle mi Olacaktı' adlı diziyle yıllar önce dostluklarının başladığı Düvenci'ye duygulandıran aile hikayesini anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sinemaya 1965 yılında Ses dergisinin açtığı yarışmada birinci olarak başlayan, aynı yıl 'Cumartesi Senin Pazar Benim' filminde rol alan Selda Alkor, "Benim gerçek oyunculuğum dizilerle ortaya çıktı ama şimdi dizilerden teklif gelmiyor. Dizi yapmak istediğimi her yerde söylüyorum ama kısa film teklifleri geliyor. Ben buradayım Selda Alkor olarak. Kendileri bilirler" dedi.

'Parmaklıklar Ardında', ve 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizilerinde de kamera karşısına geçen Türk Sineması'nın usta oyuncusu, genç kuşak meslektaşları arasında İbrahim Çelikkol ve Birce Akalay'ı beğendiğini belirterek, "İbrahim Çelikkol ve Birce Akalay'ı beğeniyorum. Burcu Biricik de çok iyi bir oyuncu. Pınar Deniz'i de beğeniyorum, son zamanlarda; oyunculğunu 'Yargı' dizisinde gösterdi" şeklinde konuştu.

Bir döneme damga vuran 'Asmalı Konak' (2002-2004) dizisinde hayat verdiği 'Sümbül Karadağ' rolüyle 30. Altın Kelebek Ödülleri’nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne layık görülen Selda Alkor, bilinmeyen duygusal aile hikayesini de Ceyda Düvenci'ye anlattı. Babasını 12, annesini ise 15 yaşındayken kaybeden sanatçı, "Artık benim kanımdan kimse hayatta değil, sadece ben kaldım" ifadelerini kullandı.