Selin Ciğerci ile mahkemelik olan Deniz Akkaya ve Seren Serengil'e tazminat şoku!

Selin Ciğerci ile mahkemelik olan Deniz Akkaya ve Seren Serengil'e tazminat şoku!

Selin Ciğerci ile mahkemelik olan Deniz Akkaya ve Seren Serengil'e tazminat şoku!

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, ‘Söylemezsem Olmaz’ adlı programda kendisini ve eşi Gökhan Çıra’yı hedef alan yayınlar yaptıkları iddiasıyla program sunucuları Seren Serengil ve Deniz Akkaya’ya açtığı davayı kazandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Selin Ciğerci, ‘Söylemezsem Olmaz’da kendisini ve eşini hedef aldıkları iddiasıyla Seren Serengil ve Deniz Akkaya’ya dava açmıştı.İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, Ciğerci’nin avukatı Kübranur Aslan ile davalıların avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan Selin Ciğerci’nin avukatı, “Müvekkilim ağır hakaretlere ve iftiralara uğramıştır. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi. Davalıların avukatları da davanın reddini istedi. Kararını açıklayan mahkeme Selin Ciğerci’yi haklı buldu. Mahkeme, Seren Serengil’in 12 bin lira, Deniz Akkaya’nın ise 40 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Bir programda yorumculuk yapan Deniz Akkaya, çocuk sahibi olmak isteyen Selin Ciğerci'ye 'Senin çocuğun olmaz.' deyince, ikili arasında sert bir tartışma yaşanmıştı. Sosyal medyaya da konu olan kavgayla ilgili ünlü isimler de paylaşımda bulunmuştu.

Deniz Akkaya, Selin Ciğerci’nin bu açıklamasını yorumculuk yaptığı programa taşımıştı. Konu hakkındaki düşüncelerini dile getiren Akkaya, çocuk sahibi olmak isteyen Ciğerci'nin eltisi olarak tanıttığı bir kadına taşıyıcı annelik yaptırdığını iddia etmişti.

“Selin Ciğerci taşıyıcı anneyi evinde tutuyor” iddiaları üzerine canlı yayına bağlanan Selin Ciğerci, ateş püskürmüştü. Akkaya’nın iddialarını yalanlayan Ciğerci, söz konusu kişinin taşıyıcı anne olmadığını, eltisi olduğunu, gerekli fotoğrafları göndereceğini söylemişti. Henüz taşıcıyı anne olmadığını söyleyen Selin Ciğerci sadece istediğini dile getirdiğini ifade etmişti.

Deniz Akkaya’nın “Senin çocuğun olamaz bu şekilde. Kanunlar izin vermiyor.” Sözleri üzerine çileden çıkan Selin Ciğerci, “Sana ne! Sen kendini Müge Anlı mı?” zannediyorsun diyerek tepkisini dile getirdi. Deniz Akkaya hakkında tedbir kararı aldıran Ciğerci, ünlü mankenin açıklamalarına devam etmesi sonucu bir kez daha mahkeme başvurmuştu. Mahkeme Deniz Akkaya'nın üç gün hapis yatmasına hükmetmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Deniz Akkaya’ya 24 Ağustos'ta Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim olmuştu. Akkaya, buradan polis eşliğinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. İnfaz Savcılığı’nda dosya üzerinden işlemleri yapılan Akkaya 3 günlük zorlama hapsinin infazı için Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu.


Deniz Akkaya, söylediklerinin yanlış olmadığını vurgulayarak, sadece tedbir kararı sürecinde konuşmaması gerekirken, sosyal medya hesabı Instagram'dan yayın yaptığı ve paylaşım yaptığı için bu cezayı aldığını ifade etmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akkaya, "Bu konu bittikten sonra ben bu şahsı şikayet edeceğim. Lütfen herkes rahat olsun. Takım elbisemi giyip teslim olacağım. Herkes elini vicdanına koysun. Tabii ki teslim olacağım bizim kanuna karşı boynumuz kıldan ince. Benim davam her zaman bakidir. Çocuğum biraz üzgün, ağlıyor. Üç gün sonra bomba gibi döneceğim. Davam için ne gerekiyorsa, başıma ne gelirse gelsin duruşum aynıdır" demişti.