Seni Çok Bekledim dizisi konusu nedir? Seni Çok Bekledim oyuncu kadrosu, karakterleri ve çekim yerleri: Seni Çok Bekledim dizisi uyarlama mı?

A A

21.12.2020 - 15:03 Son Güncelleme:

Star TV'nin yeni dizisi yayın hayatına başladı! Seni Çok Bekledim dizisi konusu ve oyuncu kadrosu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki, Seni Çok Bekledim dizisi konusu nedir? Seni Çok Bekledim dizisi uyarlama mı? İşte Seni Çok Bekledim oyuncu kadrosu, karakterleri ve çekim yerleri..

Seni Çok Bekledim dizisi konusu nedir? Seni Çok Bekledim oyuncu kadrosu, karakterleri ve çekim yerleri: Seni Çok Bekledim dizisi uyarlama mı?

Star TV’nin yeni sezon dizisi Seni Çok Bekledim izleyiciyle 29 Ocak 2021 akşamı buluştu. Seni Çok Bekledim dizisi konusu ve oyuncu kadrosuyla da araştırma konusu olmaya başladı. Başrollerinde Özcan Deniz ve İrem Helvacıoğlu yer alan diziyle ilgili diğer detaylar haberimizde..

SENİ ÇOK BEKLEDİM DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Yönetmenliğini Şahin Altuğ’un üstlendiği ‘Seni Çok Bekledim’, gerçek bir hayat hikayesini kolu alıyor.  Dizide; Özcan Deniz, ailesinden uzak, tek başına bir hayat kurmuş, iş adamı ‘Kadir’ karakterine hayat verirken, İrem Helvacıoğlu ise babasız büyümüş ve kendi ayakları üzerinde durmuş, fotoğrafçı ‘Ayliz’ karakteri ile seyirci karşısına çıkacak. Yıllar boyunca birbirine teğet geçen Kadir ve Ayliz, birbirlerinin hayatına umulmadık bir anda girecek ve birlikte inanılmaz bir mucizeye tanıklık edecekler. Başrollerini Özcan Deniz ve İrem Helvacıoğlu gibi tanınmış oyuncuların paylaştığı dizi, Katar ile Türkiye arasında geçen ve Katar'da başlayıp Katar'da biten bir aşk hikayesini konu ediniyor. Hikaye, hayatını ailesinden ayrı kuran iş insanı Kadir (Özcan Deniz) ile babasız büyüyen fotoğrafçı Ayliz'in (İrem Helvacıoğlu ) annesiyle ilişkisine de yer veriyor.

SENİ ÇOK BEKLEDİM DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Doha’da ki çekimler için aylar süren hazırlık süreci tamamlandı. Katar Hükümeti ile iş birliği sağlandı. Katar Türkiye Büyükelçisi’nin de katkılarıyla çekimler gerçekleşti. Doha’nın tarihi ve doğal güzellikleri ekrana gelecek. Seni Çok Özledim Doha’da çekilen ilk Türk dizisi oldu. Dizinin Doha’da ki sahneleri Ulusal Katar Müzesi, İslam Eserleri Müzesi, Kapalı Çarşı, Şazeli Pearl Area, Souq Waqif, Marsa Katara ve nefes kesen, uçsuz bucaksız çöllerde gerçekleşti. Çekim ekibi Doha’da ki çekimlerin ardından İstanbul’da geldi. Seni Çok Bekledim dizisinin devam bölümleri İstanbul’da çekiliyor. Dizinin ilk bölümlerinde bazı sahneler de Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde çekiliyor. Senaryosu gerçek bir hikayeden alınan dizinin çekimleri sırasında Kemaliye ilçesinin doğal güzellikleri ve tarihi mekanları da tanıtılmış olacak. 

SENİ ÇOK BEKLEDİM DİZİSİ UYARLAMA MI?

Birbirinden farklı olayları anlatacak olan Seni Çok Bekledim dizisi, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlamadır.

SENİ ÇOK BEKLEDİM OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

Özcan Deniz - Kadir

Özcan Deniz (Kadir) ile abi-kardeşi canlandıracak olan İlhan Şen, oyunculuğuyla da adından söz ettirecek.
Son olarak İstanbullu Gelin dizisinde hayat verdiği Faruk karakteri ile 20’den fazla ülke de milyonlarca hayranı olan Özcan Deniz 19 Mayıs 1972  Ankara doğumludur ve artık 48 yaşındadır. Her ne kadar 50’li yaşlara yaklaşsa da Özcan Deniz hala genç kızların sevgilisi olmaya devam etmektedir. Aslen Ağrılı ve Kürt kökenli olan Özcan Deniz ilk olarak ses sanatçısı olarak tanınmış ve ünlü olsa da gençlik döneminden beri tiyatro ile ilgilenmiş; Almanya’da tiyatro sahnesinde sesi keşfedilmiştir. Özcan Deniz’in oyunculuk aşkı hiç bitmemiş ve Asmalı Konak dizisi ile büyük beğeni toplamış ve oyuncu olarak kabul görmüştür. Özcan Deniz’in bilinen ve başrol  olarak yer aldığı dizileri ise Karagül ve Kaderimin Yazıldığı Gün dizileri olmuştur. Bir çok izleyici ise Özcan Deniz’i İkinci Şans filminde başrol oynadığı Nurgül Yeşilçay ile partner olarak görmek istemektedir.

Kadir hayatını işi üzerine kurmuş; oldukça kararlı ve güçlü bir iş adamıdır. Kadir, dedesinden kalan şirketi sağlam adımlar ile büyütmüş, şansa değil çalışmaya inanmıştır; tesadüflere aslan inanmaz.

İrem Helvacıoğlu - Ayliz

Sen Anlat Karadeniz dizisinden sonra hangi dizi ile anlaşacağı merak konusu olan İrem Helvacıoğluna Özcan Deniz imzayı attırdı. Daha önce Şeref Sözü dizisinde ismi gelen İrem Helacıoğu 2 Şubat 1990 Almanya doğumludur. Aslen Ankaralı olan güzel oyuncu Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile de tanınmaya başlamıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimini almıştır. Güneşin kızları dizisinde yer alsa da İrem Helvacıoğlu’nun Sen Anlat Karadeniz’den önce en çok tanındığı dizisi No: 309 da hayat verdiği Pelinsu karakteri olmuştur.

Ayliz babasız büyümüş ve kendi ayakları üzerinde durmayı başarmış güzel bir  fotoğrafçı kızdır. Ayliz isminin anlamı Cennetteki en güzel hurinin adı yada ay parıltısı anlamlarını barındırıyor.

Mustafa Uğurlu-Cemal

İçerde dizisinin Yusuf müdürü olarak tanınan deneyimli tiyatrocu Mustafa Uğurlu son olarak Çarpışma dizisinde Selim karakteri ile yer almıştı. 1955 Konya doğumlu olan Mustafa Uğurlu daha önce Bir Deli Rüzgar ve Milat gibi dizilerde de yer almıştır.  ve da oynasa da dizi tutmamıştır. Oyuncu Tuna Orhan’ın yeğeni yine kendisi gibi oyuncu olan Ahmet Uğurlu’nun da abisidir. Mustafa Uğurlu 1.78 metre boyunda 74 kilodur. Bekar olan Mustafa Uğurlu’nun genç bir sevgilisi vardır.

Cemal Seni Çok Bekledim dizsinin kötü adamıdır. Karanlık ve güçlü bir iş adamı olan Cemal hedeflerine ulaşabilmek için öldürmekten çekinmeyecek ve korkusuz bir adamdır.

Yıldız Kültür

Özcan Deniz’in en çok beğendiği ve saygı duyduğu usta oyuncular arasında yer alan Yıldız Kütür Seni Çok Bekledim dizisi kadrosuna dahil oldu. 31 Aralık 1944 de  Ankara dünyaya gelen doğa-yen oyuncu Yıldız Kültür 76 yaşının içindedir. Özellikle Kocamın Ailesi dizisi ile çok büyük çıkış yakalayan Yıldız Kültür son dönemde ilerleyen yaşına rağmen Kalk Gidelim ve Kuruluş Osman gibi dizilerde yer almıştır. Eğitimini Ankara Devlet Konservatuvarında tamamlayan usta oyuncu çok uzun yıllar tiyatro sahnelerinde yer almıştır.

Caner Şahin-Selahattin

Son olarak Kuzgun dizisinde yer alan Caner Şahin şimdi de Özcan Deniz’in Seni Çok Bekledim dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. 26 mayıs 1992 tarihinde Eskişehir dünyaya gelen Caner Şahin 28 yaşındadır. Makina mühendisliği eğitimi alırken tiyatro yeteneği fark edilen Caner Şahin İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına kabul edilmiş ilk dizisi Babam ve Ailesi dizisinde de büyük başarı yakalamıştır. Nefes Nefese ve Tutsak dizilerinde de yer alan Caner Şahin’in sevgilisinin olarak Hayal Köseoğlu olduğu bilinmektedir. Caner Şahin 1.84 cm boyunda, 75 kilodur.

İlhan Şen -Erol

Ramo dizisinde gösterdiği üstün performans ile paylaşılamayan oyuncu olan İlhan Şen’e sonunda imzayı attıran Özcan Deniz oldu. Daha önce Sol Yanım dizisi ile görüşen ve son anda vazgeçen İlhan Şen Seni Çok Bekledim dizisinin kötü adamı oldu. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi ile oyunculuk kariyerine başlayan ve o günden beri çok konuşulan yakışıklı oyuncu 19 Aralık 1987 Bulgaristan doğumludur. 2008 Best Model yarışması ile yakışıklılığını tescilleyen İlhan Şen Şahin Tepesi  dizisi ile ünlü oldu. Eşkıya dizisinde de Ferman Façalı olarak karşımıza çıkan yakışıklı oyuncunun bilinen bir sevgilisi yoktur.1.89 boyunda olan İlhan Şen Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezunudur.

Erol Kadir’in kardeşidir. Seni Çok Bekledim dizisinde Erol yakışıklı ve zeki bir gençtir. 

Ali İpin-Osman

1955 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ali İpin Seni Çok Bekledim dizisinde Osman karakteri ile yer alacaktır. 65 yaşının içinde olanusta oyuncu Ali İpin son yıllarda aktif olarak tiyatro sahnelerinde yer alsa d aynı zamanda Cennetim Göz Yaşları ve Hanım Köylü gibi büyük dizi projelerinde de yer almıştır. Ali İpin son olarak Can Kırıkları dizisinde Haşmet karakteri ile yer almıştır.

Durul Bazan-İsmet

Aşk Ağlatır’ın İsmail’i olarak geçen sezon izleyicisi karşısında çıkan Durul Bazan son dönemlerin popüler oyuncularındandır. Son yıllarda Yüzleşme, Ege’nin Hamsisi ve Masal Çiçeği gibi dizilerde yer alan Duruş Bazan 1972 İstanbul doğumludur ve 48 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesinde Tiyatro bölümünü tamamlayan ve yıllarca tiyatro yapan Durul Bazan tiyatrodan dizilere Kocamın Ailesi dizisinde hayat verdiği Cücü karakteri ile kesin geçiş yapmıştır. Durul Bazan 165 boyunda ve 59 kg’dır ve bekardır.

Boğulacaksam büyük denizde boğulayım diyen İsmet aşık olduğu kız Songül ile evlenir ve çalışmak için İstanbul’a gelir ancak İsmet ve Songül’ü İstanbul da zorlu bir hayat beklemektedir.

Nihan Büyükağaç

Son olarak Canevim dizisinde Feryal karakteri ile büyük beğeni toplayan Nihan Büyükağaç daha önce de Cesur ve Güzel dizisinde Adalet karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti.  1981 İstanbul doğumlu olan Nihan Büyükağaç 39 yaşının içindedir. Ankara Üniversitesi Tiyatro eğitimini tamamlayan Nihan Büyükağaç daha önce Fırtına  Sevdaluk, Gönül İşleri ve İkizler Memo-Can dizisinde yer almıştır.

Hakan Ummak

1987 de Mersin de  dünyaya gelen Hakan Ummak 33 yaşın içindedir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Gamsız Hayat dizisi ile oyunculuğa başlamış daha sonra Paramparça ve Yeter dizilerinde de yer almıştır. Adı Efsane dizisinde hayat verdiği Sadık karakteri ile sevilmiş ve tanınmıştır.

Ahmet Mekin

Ahmet Mekin hatırlanacağı üzere son olarak Kimse Bilmez dizisinde Tuğrul Baba karakteri ile yer almıştı. Daha önce de Kayıtdışı dizisinde yer alan Ahmet Mekin 6 Ağustos 1932 de İstanbul da dünyaya gelmiştir. 88 yaşının içinde olan Ahmet Mekin Kars doğumludur. Ahmet Mekin Selvi Boylum ve Al Yazmalım filmi ile tanınmış ve çok sevilmiştir. Ahmet Mekin ocak 2020 de 63 yıllık eşini kanserden kaybetti.

Türkü Turan-Zahide

1 Şubat 1985  Bodrum doğumlu olan Türkü Turan hatırlanacağı üzere son olarak Bir Litre Gözyaşı dizisine sonradan Kıvılcım karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti. 35 yaşının içinde olan Türkü Turan Yaşamayanlar isimli dizi ile ilk  kez bir internet dizisine yer almıştır. Türkü Turan Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Türkü Turan bir dönem Ozan Ertürk ile aşk yaşamıştır. 1.68 m boyunda ve 50 kg ağırlığındadır.

Şehsuvar Aktaş

Son olarak Salim karakteri ile Ferhat İle Şirin dizisinde yer alan Şehsuvar Aktaş 1964 Ankara doğumludur ve 56 yaşındadır. Ankara Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunu olan Şehsuvar Aktaş tiyatro oyuncusu Ayşe Selen evlidir. Şehsuvar Aktaş ilk olarak Benim Annem Bir Melek, Eyvah Eyvah ve Kocamın Ailesi dizilerinde yer almıştır.  Şehsuvar Aktaş daha önce de Halka dizisinde Vekilharç karakterine hayat vermiştir.

Ahmet Mekin

Ahmet Mekin, 1932 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Karslıdır. İş hayatına manifaturacılıkla başlamıştır. Bir ara güreş'te yapan Ahmet Mekin, tam usta olduğu sırada kaburga kemiklerini kırıp, bırakmıştır. Sonra kayağa el attı, beli incinince, onu da bıraktı. Bakırköyspor'da oynarken büyük bir futbol takımına transfer olacaktı. Deneneceği gün ayağından sakatlandı. Böylece spor yaşantısı bitmiş oldu.

Selen Domaç-Songül

Son olarak Hizmetçiler dizisinde Hacer karakteri ile yer alan Selen Domaç 2019 da aynı zamanda Aşk 101 dizisinde yer almıştır. 1981 yılında İstanbul da dünyaya gelen Selen Domaç Yeter dizisinde hayat verdiği Filiz karakteri ile çok sevilmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Selan Domaç tiyatro sahnelerinde deneyim kazandıktan sonra Serçe Saray’ı  Koca Koca Yalanlar dizilerinde yer almıştır. Selen Domaç  1.69 metre boyunda ve 57 kilo kg ağırlığındadır.

Songül İsmet’in eşidir. İsmet ile evlenip Erzincan’dan İstanbul’a gelmiştir yıllar önce. 

Lila Gürmen-Mihre

Son olarak Zemheri dizisinde İclal karakteri ile ekranlarda yer alan Lila Gürmen Zemheri dizisi tutmayınca Seni Çok Bekledim dizisine transfer oldu. 1966 Ankara doğumlu olan deneyimli oyuncu Fransız koleji mezunudur. Fransa’da da bir çok projede yer alan deneyimli oyuncu Türkiye’de ilk olarak Aşk ve Gurur dizisi ile ekranlarda yer alsa da son dönemde Ağlama Anne dizisi ile de büyük bir başarıya imza atmıştır.

Seni Çok Bekledim dizisinde Mihre Kadir ve Erol’un vefakar anneleridir. 

Gürkan Güzeyhuz

Gürkan Güzeyhuz 1986 İzmir doğumludur ve oyunculuk eğitimini de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde almıştır. Gürkan Güzeyhuz son olarak İsimsizler dizisinden yer almıştır.

Cemre Işıksal

Genç manken Cemre Işıksal Proma menajarliğin oyuncusudur ilk dizisi Seni Çok Bekledim dizisi olmuştur.

Damla Makar

Bilkent Üniversitesi Tiyatro mezunu olan Damla Makar oyunculuk eğitimi Aleksander Zelwerowicz sanat akademisinde eğitim almıştır.

Mehmet Ulay

1947 Antalya doğumlu Mehmet Ulay 73 yaşındadır. Son dönemde Baba Candır dizisinde yer almıştır. Mehmet Ulay Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Çakırbeyli ailesinin eski bir aile dostu olarak karşımıza çıkacak.

Sibel Şişman-Şebnem

Erkenci Kuş’un Güliz’i olarak tanınan Sibel Şişman 22 Ekim 1991 de İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tiyatro eğitimi almıştır. İlk tanınması Yeter dizisinde ki Yonca karakteri ile olmuştur. RH + Menajerliğin oyuncusudur ve aktif olarak tiyatro ile ilgilenmektedir.

Seni Çok Bekledim dizisinde Şebnem Ayliz’in en yakın arkadaşı ve dostudur. Ayliz’den başka kimseye güvenmeyen güçlü ve korkusuz bir kadındır Şebnem. Her ne kadar Şebnem eğlenceli ve komik bir kız olsa da söz konusu özgürlüğü ise taş kesilir de kimseye söz düşürmez.

Ömer Gökay Şanlıer

Ömer Gökay Şanlıer  Seni Çok Bekledim dizisinde Zahide ve Selahattin’in çocuklarına hayat verecek.