hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun nasıl öldü? Esila Umut canlandırıyor! Esila Umut kaç yaşında?

  Son dakika: Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun nasıl öldü Esila Umut canlandırıyor Esila Umut kaç yaşında
  expand

  Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizide Gevher Hatun dikkat çekti. Esila Umut'un hayat verdiği Gevher Hatun'un tarihte olup olmadığı merak uyandırdı. İşte Esila Umut'a dair bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Gevher Hatun karakteri dikkatleri üzerine çekti. Esila Umut'un canlandırdığı Gevher Hatun'un tarihi bilgileri sorgulanıyor. İşte Gevher Hatun'un hayatı!

  Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun kimdir?

  Gevher Hatun tarihte yaşamış gerçek bir kişidir. Gevher Hatun bilinmeyen bir tarihte Gazneli III. Mesud ile evlenerek onun ikinci karısı olan Selçuklu prensesiydi. Gevher Hatun, I. Melihşah'ın kızıydı. 1073'te III. Mesud ile nişanlanıncaya kadar Irak-ı Acem'de yaşadı. Bazı kaynaklara göre Gevher Hatun, III. Mesud'un oğlu Arslanşah'ın annesiydi, diğer bazı kaynaklar ise onun üvey annesi olduğunu belirtiyor.   Esila Umut kimdir?

  Esila Umut Alparslan dizisinde Gevher Hatun rolünü canlandırmaktadır. Esila Umut 2001 yılında İzmir'de doğdu. 20 yaşında olan genç oyuncunun İzmir'de yaşadığı ve oyunculuğa ilgisinin çok küçük yaştan itibaren başladığı biliniyor. Oyunculuk kariyerine yeni başlayan ve adını daha yeni yeni duyuran Esila Umut oyunculuğu ile izleyenlerden tam not almayı başardı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow