Son dakika: Aziz dizisi Hatice kimdir? Aziz dizisindeki Hatice'yi Meral Çetinkaya canlandırıyor! Meral Çetinkaya kaç yaşında?

Son dakika: Aziz dizisi Hatice kimdir? Aziz dizisindeki Hatice'yi Meral Çetinkaya canlandırıyor! Meral Çetinkaya kaç yaşında?

Son dakika: Aziz dizisi Hatice kimdir? Aziz dizisindeki Hatice'yi Meral Çetinkaya canlandırıyor! Meral Çetinkaya kaç yaşında?

Meral Çetinkaya kaç yaşıdna? sorusu gündemde... Aziz dizisinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Sevilen dizide Hatice karakteri dikkat çekiyor. SHOW TV ekranlarında yayınlanan Aziz dizisinin yeni karakteri Hatice Ana gündem oldu. Her cuma ekrana gelen dizide Hatice Ana karakterine hayat veren kişi Meral Çetinkaya oldu. İşte Aziz'in Hatice Ana'sı hakkında bilgiler...

Aziz dizisinin oyuncuları arasından Hatice Ana ilgi odağı oldu. Cuma günlerinin sevilen dizisi Aziz'de Hatice Ana'ya Meral Çetinkaya hayat veriyor. İşte Aziz'in Hatice Ana'sı Meral Çetinkaya'ya dair bilgiler...

Aziz dizisi Hatice Ana kimdir?

Ben Hatice… Hatice ana derler bana… Ben hem erimi hem de aslan gibi üç evladı mı vatana şehit verdim. Şehit anası olmak kolay değildir. Yüreğin yanar cayır cayır da şehittir diye sabreder, Rabbine için yana yana hamd edersin... Bilirsin cennettedir ama yine de çok hasretlik çekersin… Bir boynu bükük, mazlum oğlum kalmıştı elimde lakin kaderde ona da bu toprakta şehadet şerbetini içmek varmış. Zülfikar’ıma çok yandı içim… Yavrum saftı, mazlumdu… Zalimin iftirasına, zulmüne uğradı. Kınalı kuzumu şehit ettikleri gün ben bir yemin ettim. “Gün gelecek Zülfikar zulmün boynuna dayanacak! Onu öyle birine verecem ki zalimin boynunu kesecek. Onu buradan sürecek. Ve ben o güne kadar bekleyeceğim” diye ant içtim. Bekledim de… Benim yiğit evlatlarım gitti lakin Allah’ın yeryüzündeki yiğitleri biter mi? Mevlam bana Aziz’i gönderdi… Aziz benim mazlum yavrumun dualarının kabulü, gönlünde yatan şehitliğin sebebiydi… Zülfikar’ı Aziz’in avuçlarına bıraktım. O bana oğul ben ona ana oldum. Yeri geldi sırdaş, yeri geldi yoluna yoldaş oldum… Ama Aziz en çok benim gönlümde ki yarama merhem, Allah’a ettiğim yeminimin umudu oldu.

Meral Çetinkaya kaç yaşında?

Meral Onuktav Çetinkaya, 5 Mart 1945 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Dostlar Tiyatrosu, Bakırköy Belediye tiyatrosu gibi köklü topluluklarda görev yapmıştır.

1989 – 2002 yılları arasında ‘Bizimkiler’ dizisinde Ayla Hanım rolü ile tanınmıştı.

Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği üyesi olan Merak Çetinkaya, Yavuzer Çetinkaya ile evlendi. Eşi, kalp krizi nedeniyle 1992 yılında 44 yaşındayken vefat etmiştir.

Meral Çetinkaya, pek çok dizi, tiyatro ve sinema filminde yer almıştır.

2017 yılında uluslararası bir yapım olan Ayla filminin kadrosunda olan Meral Çetinkaya, fenomen dizi Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Büyücü İfrit karakteriyle de hafızalara kazınmıştır.

2014 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı Mucize filminde de oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2010 – 2012 yılları arasında başrollerini Erkan Petekkaya, Aras Bulut İynemli ve Ayça Bingöl’ün paylaştığı Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde de Petekkaya’nın annesini canlandırmıştır.