hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Aziz konusu nedir? Aziz hangi yılları, hangi dönemi anlatıyor? Aziz gerçekte yaşandı mı?

  Son dakika: Aziz konusu nedir Aziz hangi yılları, hangi dönemi anlatıyor Aziz gerçekte yaşandı mı
  expand

  SHOW TV ekranlarında yeni sezonunda yayınlanacak olan Aziz dizisinin konusu araştırılıyor. Aziz dizisinde yöresel konulara da yer verilecek. Peki ama Aziz dizisinin konusu ne, uyarlama mı, gerçek hayat hikayesi mi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aziz dizisinin İstanbul’da geçeceği biliniyor. 1930’larda Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan ve soyları Osmanlılara uzanan Payidar ailesi yörenin en saygın ve asil ailesidir. Ancak ailenin huzurlu hayatı Aziz’in (Murat Yıldırım) Fransız güçleri komutanı Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Andre’yi (Doğanay Ünal) öldürmesi ile tamamen değişir. İşte Aziz dizisinin konusu.

  Aziz konusu nedir?

  Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır.
   İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.
   Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi  ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.
   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow