Son dakika: Kıbrıs Zafere Doğru Rauf Denktaş kimdir, neden vefat etti? Devrim Saltoğlu kaç yaşında?

A A

21.01.2022 - 03:48 Son Güncelleme:

TRT 1'in yeni dizisi Kıbrıs Zafere Doğru ilk bölümüyle 1 Nisan Perşembe günü ekrana geldi. Birçok izleyici Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncularını merak ediyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Rauf Denktaş karakteri dikkatleri çekti. Peki ama Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş Devrim Saltoğlu kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı, evli mi instagram adresi ne?

Son dakika: Kıbrıs Zafere Doğru Rauf Denktaş kimdir, neden vefat etti? Devrim Saltoğlu kaç yaşında?

Bir Zamanlar Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki ama Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin adı Kıbrıs Zafere Doğru olarak değişti. 

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Rauf Denktaş karakterini Devrim Saltoğlu canlandırmaktadır. Rauf Denktaş karakteri şu şekilde anlatılmaktadır: Ben Rauf Raif Denktaş… Düne kadar Kıbrıs halkı yardımcısıydım. Şimdinin Kıbrıs Türk Cemiyet başkanı. Dün Rum vatandaşların Noel Bayramıydı. Yarın Yılbaşı. Tüm insanların dileği yeni yılın kendilerine mutluluk getirmesiydi. Peki ya bize ölüm kalım mücadelesi veren Kıbrıs Türküne öndeki yıllar neler getirecek bilmiyoruz. Bir mücadele içindeyiz, var olmakla yok olmak arasındaki ince çizgideyiz. Bizi birbirimizden, ailemizden, sevdiklerimizden sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel Gecesinden beri ince bir çizgideyiz.

Devrim Saltoğlu kimdir?

Devrim Saltoğlu 30 Haziran 1973 yılında Trabzon'da doğmuştur. Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü, A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu mezunudur.

Trabzon Belediyesi Deneme Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu, Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Özgür Tiyatro, İzmit Şehir Tiyatrosu, Kandemir Konduk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Tiyatrosu'nda oyuncu olarak çalışmıştır. 2008-2009 sezonunda Salt Tiyatro'yu kurmuştur. " Salt Tiyatro Stüdyosu adlı bir de oyunculuk okulu vardır. Aşkyuvarlar" isimli bir de Roman çalışması vardır.