Son dakika: MasterChef dün kim kazandı? 10 Ocak 2022 MasterChef üçüncü kim oldu? Yarı finale kim çıktı, üçüncü finalist kim?

Son dakika: MasterChef dün kim kazandı? 10 Ocak 2022 MasterChef üçüncü kim oldu? Yarı finale kim çıktı, üçüncü finalist kim?

Son dakika: MasterChef dün kim kazandı? 10 Ocak 2022 MasterChef üçüncü kim oldu? Yarı finale kim çıktı, üçüncü finalist kim?

MasterChef Türkiye yarışmasında ilk 3'e kalacak son isim bu akşam belli oldu.10 Ocak 2022 akşamı MasterChef'te Hasan, Sergen arasından birisi adını ilk üçe yazdıracak. TV8'de yayınlanan programda final üçlüsü netleşti. Peki ama MasterChef'te bu akşam kim kazandı?

2021 MasterChef Türkiye yarışmasında final üçlüsü son halini alıyor. Son dörde Eren, Tahsin, Hasan ve Sergen kalmıştı. Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın jürisinde yer aldığı MasterChef Türkiye yarışmasında şampiyonluğa kısa bir süre kaldı. İlk finalist cuma belli olmuştu. İkinci finalist pazar akşamı belli oldu. Peki ama MasterChef Türkiye'de üçüncü finalist kim oldu? İlk 3'e kalan isimler kimler?

10 Ocak 2022 MasterChef'te ilk üçe kim kaldı?

Sevilen yarışma programı MasterChef'te finale kısa bir süre kala ilk üçe kalan son isim açıklandı. Üç aşamalı oyun sonrasında jüriden yüksek oy alan isim üçüncü finalist olacak. Eren ilk finalist olmuştu. Tahsin ise ikinci finalist olmuştu. Hasan ya da Sergen adını finale yazdırmak istiyor. 

KİM ELENDİ?

İlk turda Sergen önde

Yarışmacılar ilk üçe girmek için pekin ördeği, pamelo ve balık yüzgeciyle farklı tatlar yaparak jürinin beğenisini kazanmaya çalışıyor. Sergen 2 puan önde olarak ilk turu tamamladı. 

İLK FİNALİST KİM OLDU?

İkinci turda fark bir puan

MasterChef'te ilk üçe kalacak son isim belli oluyor. Hasan ve Sergen arasında rekabet artıyor. Hasan 41 puanda, Sergen 42 puanda son etaba girdi.

Hasan, ''Elimden geleni yapacağım. Aramızda bir puan var. Hata yapılmaması gereken bir noktadayız. Çalışacağım. Hayırlısı olsun hakkımızda.'' ifadelerini kullandı.

Sergen, ''Yapabileceğim bir yemek. Mehmet Şefin tabaklarında dokunulmazlıkları almıştım. İyi yapacağımı düşünüyorum.'' cümlelerini belirtti.

Üçüncü turda yarışmacılar mürekkep, fener ve kırlangıç balığıyla yemek yaptı. Çorba yapan yarışmacılardan birisi son tabağını hazırladı. Oylamada son durum araştırılıyor. 

İlk 3'e Hasan kaldı

Danilo Şef, Sergen'e 7 puan verirken Hasan'a 9 puan verdi.
Somer Şef, Sergen'e tabağının sulu olması gerektiğini söyleyerek 6 puan verdi. Hasan'a ise tabakta çorbanın biraz daha açık olması gerektiğini söyleyerek 8 puan verdi.
Mehmet Şef, aromasının iyi olduğunu belirterek Hasan'a 8 puan verdi. Sergen'e ise 6 puan verdi.

Son puan durumuna göre Hasan 66 puan aldı, Sergen ise 61 puan aldı.

MasterChef Türkiye'nin üçüncü finalisti Hasan oldu. Sergen ise 4. olarak elendi.

''Beni ağlatmayın''

Veda eden Sergen, ''Beni ağlatmayın.'' dedi. Hasan ise ''Kendisi benim kıymetli dostum. Bugün ben de gitsem üzülsem mi sevinsem mi modundaydım. Umarım hayatında başarılı olur.'' açıklamasını yaptı. 

''Gelebileceğim en güzel yere geldim''

Sergen şu cümleleri belirtti: Şefim mutluyum aslında. Gelebileceğim en güzel yere geldim. Şampiyon buradaki herkes olabilirdi. Nasıl diyeyim ya. Çok çabaladım. Kendimi kanıtladım. Çok mutluyum. Çok iyi işler başaracağım buna inanıyorum. Buradan çıktığım gibi çok güzel işler yapacağım. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ekibe teşekkür ediyorum. Ailem gibi oldunuz. 6 aydan beri başkasını göremiyoruz. Hayallerimi gerçekleştirdim.

''Artık köfteciyim''

Sergen yarışmaya veda ederken gülümseyerek ''Artık köfteciyim. Şampiyonluktan başka her şeyi tattım.'' dedi.