Son dakika: MasterChef finale kim kaldı? MasterChef ilk finalist kim 2021? MasterChef'te kim kazandı, 11 Ocak 2022 MasterChef finale kim çıktı?

Son dakika: MasterChef finale kim kaldı? MasterChef ilk finalist kim 2021? MasterChef'te kim kazandı, 11 Ocak 2022 MasterChef finale kim çıktı?

Son dakika: MasterChef finale kim kaldı? MasterChef ilk finalist kim 2021? MasterChef'te kim kazandı, 11 Ocak 2022 MasterChef finale kim çıktı?

MasterChef ilk finalist belli oldu mu sorusu gündemde. MasterChef finale kim kaldı, kim kazandı gibi sorgulamalar hız kazandı. İlk finalist bu akşam açıklanacak. MasterChef Türkiye'de final haftası heyecanı yaşanıyor. Cuma akşamı sevilen yarışmada büyük final oynanacak ve şampiyon belli olacak. TV8'de yayınlanan programda bu akşam ilk finalist belli olacak. Peki ama 11 Ocak akşamı MasterChef'te birinci kim oldu?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MasterChef ilk finalist kim sorusu gündemde... Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın jürisinde bulunduğu MasterChef Türkiye'de Eren, Hasan ve Tahsin arasında bu akşam final oyunu oynanıyor. İlk finalistin belli olacağı yarışmanın Salı akşamı yayınlanan bölümünde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Peki ama ilk finalist kim oldu?

MasterChef ilk üç final oynuyor

Tahsin, Eren ve Hasan arasında ilk finalistin belli olacağı oyunlar oynanıyor. Güzel bir mücadele olduğunu belirten şefler yarışmacıların heyecanını sordu. 

Tahsin Küçük, Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı arasında en son hayal olan kupa heyecanı yaşanıyor. 

İlk finalist belli oluyor

Bugün itibariyle şeflerin verdiği program olmayacak. Yarışmacılar kendi yemeklerini yapacak. Final tabağına kadar da yarışmacılar kendi yemekleriyle finale gidecek. 

Yarışmacılar üç yemek yapacak

Bugün yarışmacılar başlangıç, ana yemek ve tatlı yapacak. Konsept olarak bir renk belirlendi. Kırmızı konseptle yarışmacılar final için ilk adımı atacak. Kırmızı renkli ürünlerin yanında başka renklerde kullanılabilir fakat ana renk kırmızı olacak. 

Yarın beyaz konsepti olacak. Beyaz ağırlıklı yemekler olacak. Somer Sivrioğlu, ''Kırmızı demek çok çeşitli renkler, beyaz ise kremalar, beyaz etler demek.'' açıklamasını yaptı. 


Yarışmacılar hislerini açıkladı

Tahsin Küçük, ''Bir yanım açıkçası buruk bir yanım gururlu. Dört günümüz kaldı. Alkışlarla şu kapıdan girdik. Şu an gurur içimize çöktü. Keyifle yemek yapacağım.'' dedi. 

Hasan Biltekin, ''Kırmızı beyaz konsepti için sandığımı açmadım. Dün gece 04:30'a kadar menü hazırladım. Planladığım menüyü güzel bir şekilde çıkarabilirsem güzel bir gün olacak. Menülerin üzerinde de Hasan Sergen yazıyor. Dün üzülsem mi sevinsem mi bilemediğim bir durumdu. İçim buruk, yola devam ettiğim için mutluyum.'' açıklamasını yaptı. 

Eren Kaşıkçı, ''Hep mücadele ettim yine edeceğim.'' cümlelerini belirtirken Eren, ayaklarının yara olma hikayesini anlattı. 


MasterChef Türkiye'nin bugünkü programında ilk tur oylaması şu şekilde sonuçlandı:

Tahsin 17 puan
Hasan 24 puan
Eren 25 puan

Eren ilk finalist oldu

Mehmet Şef en çok Eren'in tabağını beğendiğini söyleyerek 9 puan verdi.

Tahsin günü 60 puan alarak 3. tamamladı. Hasan ise 68 puan alarak geceyi ikinci tamamladı. Eren 74 puan alarak ilk finalist oldu