hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: MasterChef şampiyon kim oldu? MasterChef Türkiye kim kazandı? 2022 MasterChef Türkiye birincisi kim oldu?

  Son dakika: MasterChef şampiyon kim oldu MasterChef Türkiye kim kazandı 2022 MasterChef Türkiye birincisi kim oldu
  expand

  MasterChef Türkiye 2022 şampiyonu dün akşam canlı yayında belli oldu. TV8 ekranlarından büyük bir ilgiyle takip edilen yarışma MasterChef’te iki finalist, Kıvanç ve Metin, son kez mutfağa girdi ve gecenin sonunda bir yarışmacı MasterChef Türkiye 2022 şampiyonu oldu.10 Ocak Salı akşamı MasterChef Türkiye’nin 177. bölümünde Kıvanç ve Metin, önce iki farklı menü hazırladı. Son olarak canlı yayında iki yarışmacının imza tabağı ile kazanan ortaya çıkardı. Metin'in tabağının adı Şöhret, Kıvanç'ın ise Ada oldu. Peki, MasterChef Türkiye şampiyonu kim oldu? MasterChef 2022’de kupayı kim aldı? Metin mi Kıvanç mı? İki yarışmacının son puan durumu nedir? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MasterChef şampiyonluk puan durumu son dakika bilgileriyle gündemde... MasterChef şampiyonu kim oldu? sorusu ve büyük finali Kıvanç mı Metin mi kazandı? konusu en çok aratılan sorgulamalar listesinde zirvede. MasterChef şampiyonu, birinci isim için gözler çevrildi. Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2022’de dün akşam şampiyon belli oldu.

  Altı ay süren kıyasıya mücadele sonrasında finale kalan Metin ile Kıvanç, MasterChef Türkiye şampiyonu olmak için mutfağa bir kez daha girdi ve tezgahın arkasında tüm hünerlerini şeflere son kez sergiledi. Bu akşam yapılan MasterChef 2022 büyük final ilk turunu Kıvanç önde tamamlamıştı. İki yarışmacının 10 Ocak Salı MasterChef Türkiye 177. bölümdeki kapışması ile sezonun birincisi belli oldu. İkinci oylamada Metin öne geçti. Peki, MasterChef Türkiye 2022 şampiyonu kim oldu? Kıvanç mı Metin mi kazandı? Kupayı kim aldı?

  MASTERCHEF’TE KİM ŞAMPİYON OLDU?

  MasterChef Türkiye’de onlarca isim arasında finale kalan Kıvanç ve Metin oldu. Takım oyunlarında bireysel mücadeleye geçen ve sonrasında finalist olan iki yarışmacı dün ilk turda karşı karşıya gelmişti. Bu akşam ise iki yarışmacı son kez karşılaştı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kıvanç için konuşan Somer Şef, ''Finale yakışır bir tabak. Aslan balağını işlemen sürdürülebilirilk açısından güzel mesaj oldu.Aslan balığını daha çok tatmak isterdim. Çok başarılı bir tabak. 8 puan.'' dedi.

  Metin için konuşan Somer Şef, ''Hatasız bir tabak diyebilirdim. Bir tane çok küçük gözüme hata değdi. Sosun ayrışım hatası. Birazcık yağı çıkmış.9 puan

  Kıvanç için konuşan Danilo Şef, ''Tabaklama çok şık. Çok güzel. Derin bir deniz esintisi var. Bütün ürünleri güzel pişirdin. Sadece biraz daha balık miktarları yüksek olsa iyi olurdu. Finale yakışan bir tabak. 8 puan.'' ifadelerini kullandı.

  Son dakika: MasterChef şampiyon kim oldu MasterChef Türkiye kim kazandı 2022 MasterChef Türkiye birincisi kim oldu
  Metin için konuşan Danilo Şef, ''Şöhret, çok özel ürünleri seçtin. Gerçekten en özel ürünleri seçtin. Fakat bu ürünleri pişirmek için standart işçilik ister. Senin tabağın sadece görsel değil aynı zamanda lezzetli ve kusursuz. 10 puan.'' ifadelerini kullandı.

  Kıvanç için konuşan Mehmet Şef, ''Kıvanç tabağının hikayesi çok iyi ve yansıması da iyi. Fakat ben deniz mahsülleriyle haşır neşir olduğum için deniz mahsüllerini ön planda görmek isterdim. Soslar vs. çok güzel ama tabakta deniz mahsüllerine doyamadım. İyi çalışılmış bir tabak fakat deniz mahsüllerine bizi doyurabilirdin. 8 puan. '' cümlelerini belirtti.

  Son dakika: MasterChef şampiyon kim oldu MasterChef Türkiye kim kazandı 2022 MasterChef Türkiye birincisi kim oldu
  Metin için konuşan Mehmet Şef, '' Güzel düşünülmüş bir tabak. Hikayesi güzel. Sostaki hafif yağ Somer şef ile aynı düşünüyorum. Bunların hepsini düşünerek sana verdiğim puan 9 puan.'' cümlelerini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Masterchef Türkiye'nin şampiyonu Metin oldu.

  Kıvanç 65 Metin 70

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow