Son dakika: MasterChef'te bu akşam kim elendi, kim gitti? 19 Eylül 2021 MasterChef veda eden isim kim? Tunahan mı Ateş mi elendi?

Son dakika: MasterChef'te bu akşam kim elendi, kim gitti? 19 Eylül 2021 MasterChef veda eden isim kim? Tunahan mı Ateş mi elendi?

Son dakika: MasterChef'te bu akşam kim elendi, kim gitti? 19 Eylül 2021 MasterChef veda eden isim kim? Tunahan mı Ateş mi elendi?

TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam eleme gecesi yaşandı. Takımlar arasındaki oyunlar sonrasında haftanın eleme adayları belli oldu. MasterChef Türkiye'de bu akşam yarışmaya bir isim veda edecek. Peki ama MasterChef'te bu akşam kim elendi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MasterChef Türkiye'de bu akşam eleme heyecanı yaşandı. 6 yarışmacı arasında gerçekleşen eleme gecesinde yarışmacılar kayısı, hurma ve pirinç ile yaratıcılıklarını konuşturdu. Bu akşam MasterChef'e bir yarışmacı veda ediyor. Peki ama MasterChef'te 19 Eylül 2021 Pazar akşamı kim elendi? 

MasterChef'te bu akşam kim elendi?

MasterChef'te Hasan, Tunahan, Burcu, Azize, Ateş ve Mustafa arasında eleme heyecanı yaşandı. MasterChef eleme gecesinde hurma, kayısı, pirinç gibi besinlerle yaratıcılık yemeği yapılması istendi. MasterChef'te yarışmacılar jürinin karşısına çıktı. 

Eleme potasından ilk kurtulan isim Azize oldu. Jüri üyeleri Azize'nin en iyi yaratıcılık yemeğini yaptığını söyledi. Danilo Şef, ''Azize acaba aşçı mı yoksa bizi mi kandırıyor?'' diye sordu. 

Azize, ''Araştırabilirsiniz. Rezeneyi ilk kez gördüm. Kafamda birleştiriyorum.'' dedi. MasterChef eleme potasından ikinci kurtulan isim Burcu oldu. ''Küçük detaylar var ama salatadaki dokunuşlar inanılmaz dengeledi. Ellerine sağlık.'' diyen Danilo Şef'e Burcu, ''İyi ki bana geçen haftaki sözleri söylediniz. Artık başka bir Burcu var.'' cevabını verdi. MasterChef Türkiye'de bir hafta daha olan yarışmacı Hasan oldu. Mehmet Şef, ''Kullanılan mantık güzel fakat biz bir pirinç yarışması yapıyoruz. Pirinç olan tabağı az bulduk. 20 kiloya yakın pirinç verdik, 100 gram ile yetinmeyiz. Tabak uçabilir ama pirinç ister. Jüri pirinç istiyordu. O şekilde kullanman harika.'' açıklamasını yaptı. 

MasterChef Hasan, ''Mutlu oldum, gelecek hafta daha iyi bir planlama yapıp potaya girmek istemiyorum.'' cümlelerini belirtti. MasterChef Türkiye'de bu akşam Tunahan, Mustafa ve Ateş arasından birisi elenecek. Yarışmacılar Mehmet Şef'in tarifine en yakın yemeği yapmak için çaba gösterecek. 
Mehmet Şef'in tabağının adı ''Gece Gibi Siyah''...
MasterChef Türkiye'de eleme potasında sona kalan 3 isim; Mustafa, Tunahan ve Ateş oldu. Ateş eleme potasından kurtulan bir diğer isim oldu. Yarışmada Tunahan'ın mı Ateş'in mi elendiği belli oldu.MasterChef Türkiye'ye veda eden isim Tunahan oldu. Ateş, '' Çok üzgünüm, kazandığıma mutlu olamadım. Sevdiğim bir arkadaşımdı.'' dedi. 

Mehmet Şef Tunahan ile ilgili, ''Genç bir adamın ümitlerini yeşertmek burada yapılacak bütün yemeklerden daha değerlidir. Biz birine ümit verebiliyorsak bütün programa değer. Çok zeki bir adamsın. Hayata tutunmaya çalışan bir adamsın. Ama Masterchef Türkiye'de maalesef yemekler yarışıyor. Hayat yolu taşlık ve kayalıklarla doludur. Biz yeterli ümidi verdiğimizi düşünüyoruz.'' dedi.MasterChef Tunahan son konuşmasında, ''Benim için beklenmedik yolculuktu, burada bitmesini istemezdim. Hayatı da zamanında yeterince ciddiye aldığım da ve uçmak istediğimde kanatlarımı kırdılar. Bu maskeyi toplumun baskısıyla oluşturdum. Ben buradan beni dinleyen herkese sesleniyorum; bu ülkenin gençlerine şans versinler ve o şans verildiğinde neler yapılabileceğini seyretsinler. Ailem benim şampiyon olacağıma inanıyordu ama benim inanmamamın sebebi insanlardan başka bir şey değildi. Gülerek aldığım bu önlüğü gülerek teslim etmek istiyorum.'' cümlelerini kullandı.