hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yasak Elma dizisi Doğan kimdir? Doğan gerçek ismi! Murat Aygen canlandırıyor! Murat Aygen kaç yaşında?

  Yasak Elma dizisi Doğan kimdir Doğan gerçek ismi Murat Aygen canlandırıyor Murat Aygen kaç yaşında
  expand

  Yasak Elma dizisinin yeni sezon oyuncuları arasında Murat Aygen yer alıyor. Yasak Elma dizisinde Doğan karakteri dikkat çekiyor. Peki ama Yasak Elma Doğan kimdir, kaç yaşında, nereli?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şevval Sam, Eda Ece ve Berk Oktay’ın başrollerini paylaştığı diziye sezonda Biran Damla Yılmaz, Murat Aygen ve Yasmin Erbil’in katılacağı belli olmuştu. Peki ama Yasak Elma dizisinde Doğan kimdir?

  Yasak Elma Doğan kimdir?

  Yasak Elma dizisinde Kumru karakterinin babası olarak Doğan karakteri dikkat çekiyor. Yasak Elma Kumru; Yıldız ve Çağatay'ın arasındaki yeni isim olacak. Doğan ise Kumru'nun babasıdır. 

  Murat Aygen kimdir?

  Yasak Elma dizisinde Doğan'a hayat veren Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Asıl adı Murat Ağlatçı’dır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro Oyunculuğu, 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı. 

  Yasak Elma dizisi Doğan kimdir Doğan gerçek ismi Murat Aygen canlandırıyor Murat Aygen kaç yaşında

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1991 – 1995 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartue, Mösyö Buttery, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

  1995 – 2000 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Müzikallerden Seçmeler, Beni Seviyor isimli projelerde solist şarkıcı, 1999 – 2001 yılları arasında Tiyatro İstanbul'da Altın Göl isimli oyunda oyuncu, müzik ve efekt tasarımcısı, 1994 – 1998 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesinde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı.

  2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera ve Müzikal Bölümünde Şan öğretim üyesi, 2000 – 2004 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesinde Tiyatro Tekniği öğretim üyesi olarak görev yaptı.


  1985 yılından beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 yılından beri de sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Murat Aygen, 2010 yılında Nihan Aslı Elmas ile evlenmiştir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow