hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü hakkında 10 yıl hapis talebi!

  Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü hakkında 10 yıl hapis talebi
  expand

  Müzik kariyerine ara verdikten sonra bir dönem televizyonda izdivaç programları sunan Songül Karlı’nın, kendisini 100 milyon TL dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü hakkında, savcı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Kamu davası açılan Metin Yüncü'nün, 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan hapisle cezalandırılması istendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şarkıcı ve sunucu Songül Karlı, beş yıl evli kaldığı ve 2017’de boşandığı Metin Yüncü tarafından yaklaşık 100 milyon TL dolandırıldığı iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Karlı'nın kendisinden aldığı vekaletnameyle arsasını izinsiz olarak sattığını öne sürdüğü Yüncü’nün de aralarında bulunduğu üç kişi hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 3’er yıldan 10’ar yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

  İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklar ve Songül Karlı katılmadı. Tarafları avukatlarının temsil ettiği duruşmada Cumhuriyet Savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Açıklanan mütalaada sanıklar hakkında, 'kişinin kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya ilişkili olduğunu söyleyerek dolandırıcılık' suçundan kamu davası açıldığını hatırlattı.

   

  Sanıklar Metin Yüncü ve Sezai Temuroğlu’nun fikir ve eylem birliği içerisinde üzerlerine atılı 'nitelikli dolandırıcılık' suçunu işledikleri belirtilen mütalaada, Yüncü ve Temuroğlu’nun 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Sanık Ali Barbaros Ataç hakkında ise kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraat kararı verilmesini talep etti. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mütalaanın ardından sanıklara son savunmalarını hazırlamak için süre veren mahkeme, duruşmayı erteledi. Son dönemde eski eşi Metin Yüncü tarafından dolandırıldığına ilişkin haberlerle gündemde olan Songül Karlı, geçtiğimiz yıl Seda Sayan'ın izinden giderek yüzüne 'Fransız Askısı' yaptırmıştı. 48 yaşındaki şarkıcı, o anları sosyal medya hesabından yayınlamıştı. Son halini de takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmeyen Songül Karlı'nın değişimi dikkat çekmişti.

   

  440 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabını aktif olarak kullanan Songül Karlı, sık sık filtre uyguladığı fotoğraflarını yayınlıyor. Şarkıcı, son olarak ayna karşısında kırmızı bornozluyla çektiği filtreli fotoğrafını takipçilerinin beğenisine sundu.

   

  Şarkıcının paylaşımı sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bir kısım Karlı'nın filtreli halini çok beğenirken, bir kısım da "Filtre çok olmuş", "Filtresiz daha güzelsin" ve "Eski haline dön" şeklinde yorumlar yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow