hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Tayt' tartışmasına Cemil İpekçi de dahil oldu

  Tayt tartışmasına Cemil İpekçi de dahil oldu
  expand

  Önceki akşam Beyoğlu'ndaki bir otelde düzenlenen etkinliğe katılan Cemil İpekçi, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Nükhet Duru'nun başlattığı 'tayt' polemiğine dahil olan ünlü modacı, baseni geniş olduğu halde tayt giyenler için ilginç bir benzetmede bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nükhet Duru’nun geçtiğimiz aylarda yaptığı, "Herkes sevdiğini, istediğini giyebilir ama ne olur bu tayt olayına bir 'dur' deyin artık. Hiç sevmiyorum. Tunikle giyilirse tamam ama öbür türlü çorapla sokakta dolaşan bir sürü hanımefendi görüyoruz. Bu hoş bir görüntü değil. Sevmiyorum, bu anlamda fikrimi saklayacak değilim. Görsellik devreye girince, yurt dışından gelen modayı çok yanlış uyguluyor insanımız" şeklindeki sözleri gündem olmuştu.

   

  Nükhet Duru'nun açıklamalarının ardından 'tayt' polemiğine Şebnem Dönmez, Mehmet Ali Erbil, Hande Subaşı, Lerzan Mutlu, Aydilge gibi isimler dahil olmuştu. Son olarak ünlü modacı Cemil İpekçi de, 'tayt' konusundaki fikrini açıkladı.

  Katıldığı etkinlikte kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan modacı, son dönemde gündem olan 'tayt' polemiğiyle ilgili şunları söyledi:

  Herkes giyebilir tabii ki ama kısa boylu, baseni geniş hanımlar bence giyiyorsa eleştirene de bir şey dememeliler. O ne öyle? Sosis gibi geziyorlar.

  Bu güne kadar giydirdiği ve Türk sanatçılar arasında önde gelen isimler hakkında da konuşan İpekçi, Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy'a övgüler yağdırdı:

  Bülent Ersoy benim anlatamayacağım kadar üst düzey bir sanatçıdır. Onun giydiği o kostümler, kıyafetleri herkes giyemez. Yurtdışında bile insanlar ondan gözlerini alamazlardı. O kıyafetleri herkes taşıyamaz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sibel Can'ın sahne kostümlerini de değerlendiren İpekçi, ''Benim çocukluğunu bildiğim bir sanatçı daha var. Bizimle beraber büyüdü canım Sibel Can. O elbiseler ona hiç yakışmıyor. Bence terzisini değiştirmeli'' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow