hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tozlu Yaka dizisi Kenan kimdir? Emre Kınay hangi dizilerde oynadı?

  Tozlu Yaka dizisi Kenan kimdir Emre Kınay hangi dizilerde oynadı
  expand

  FOX TV’de yayınlanan Tozlu Yaka dizisinde Kenan karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Emre Kınay, Tozlu Yaka dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Emre Kınay kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emre Kınay, Tozlu Yaka dizisinin oyuncu kadrosunda Kenan karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Emre Kınay hangi dizilerde oynadı? 

  Emre Kınay kimdir?


  Güce tapan, ihtiraslı

  Zirveye ulaşmak onun için yeterli değildir. O alkışlanmayı seven,  gerçek bir narsisttir.

  Korumacı, yapıcı, sakin tavırları ile kendini çok iyi gizler ki bu sizi bile yanıltabilir. İnsanları manipüle etmede üstüne yoktur. Bu yüzden su her zaman onun istediği yönde akar.

  Tek tahammül edemediği sözünün çiğnenmesidir. Oğlu dahil kimseyi gözü görmez o durumda. Her yerde patron odur çünkü.

  Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandı, 1995 yılında konservatuvardan mezun oldu.

  Kınay, 1992 yılında Konservatuvarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy'un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro'nun yanında 1997 yılından beri televizyon ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8 Mart 2005 tarihinde "Duru Tiyatro’yu kurdu.

  Kınay kariyerini 2006 yılında Kara Sohbet oyunu ile Afife Jale Tiyatro Ödülleri "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü ile kariyerini taçlandırırken 2004 yılında ise 23. İstanbul Film Festivali’nde İnşaat filmi ile “En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow