Tuğba Yurt sahneye telefon fırlatma akımıyla ilgili konuştu

Tuğba Yurt sahneye telefon fırlatma akımıyla ilgili konuştu

Tuğba Yurt sahneye telefon fırlatma akımıyla ilgili konuştu

Son şarkıcı 'Ne Mesele' ile müzik listelerine iyi bir giriş yapan şarkıcı Tuğba Yurt, geçtiğimiz gün Kıbrıs'ta sahneye çıktı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü isim; şarkılarının hit olmasının sebebinden bahsederek, son dönemde başlayan sahneye telefon fırlatma akımıyla ilgili de açıklama yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü şarkıcı Tuğba Yurt, geçtiğimiz aylarda yeni şarkısı için stüdyoya girmişti. Galata'da yer alan stüdyoda şarkısının çalışmalarına başlayan Yurt, sonrasında basın mensuplarının sorularını da cevaplamış; "Bu sefer tarzımın dışında çok güzel bir eserle geliyorum. Şarkı o kadar güzel ki kalbim pır pır atıyor. Yoğun bir konser maratonum olacak. Öncesinde yeni şarkımı çıkarmak için çalışmaları hızlandırdık" diye konuşmuştu.

34 yaşındaki ünlü isim, son zamanlarda 'kadın şarkıcılara yönelik mobbing uygulanıyor' söylentilerinin hatırlatılması üzerine, "Bu zamana kadar bir mobbinge maruz kalmadım. Ama ne acıdır ki hayatın her noktasında kadınlar bin türlü mobbinge maruz kalıyorlardır. Umarım bu durum düzelir" açıklamasını yapmıştı.

 

Şarkıcı, önceki gün ise Kıbrıs'ta bulunan bir otelde sahne aldı. Fenomen eserlerini seslendiren şarkıcı, konser sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Uzun bir zaman sonra Kıbrıs'ta sahne aldığını belirten Yurt, "Keyifli bir gece oldu. Uzun zaman sonra buradaki ilk sahnemdi. Buraya daha çok gelecek gibi görünüyorum. Bu sene çok yoğundum. Açıkhava ve festival sahnelerim oldu. Kıbrıs'ta Ekim ve Kasım gibi işler daha çok yoğunlaşıyor. Kışın herhalde burada çok işimiz olacak gibi görünüyor" dedi.

Yeni çıkardığı 'Ne Mesele' parçası hakkında konuşan şarkıcı, "Şu an radyo, televizyon ve müzik listelerinde iyi gidiyor. Dinlenme oranları çok güzel. Yeni parça çıkarınca, hemen diğerinin hazırlığın içerisinde oluyoruz. Ersay Üner'le bir çalışmamız olacak. Ondan yine güzel hitler bekliyoruz" diye konuştu.

Ünlü isim, çıkardığı parçalarının fenomen olması hakkında, "Biraz enerji meselesi sanırım. Bir de doğru şarkıyı sesime yakıştırmaya çalışıyorum. İyi şarkıları ekibimizle seçiyoruz. Sevgilim Burak Tanrısever'in de çok katkısı var. Son kararı onunla birlikte veriyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Bazı izleyicilerin sanatçılara cep telefonu gibi maddeler atılması da sorulan Tuğba Yurt, şu açıklamayı yaptı:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Benim de başıma böyle bir şeyler geldi, ama çok şükür yaralanmalı bir olay olmadı. Akım adı altında böyle bir şey yapıyorlar. Dolu su şişesi ve telefon fırlatıyorlar. Bir yerimize gelse sakatlanırız. Çok doğru bulmuyorum. İzmir konserimde ayağıma doğru atmışlardı, bariz beni yaralamak adına atmadıklarını anladığım için selfie çekmiştim. Konserlere eğlendirmek için gidiyoruz, ne kendimin ne orkestramın bir zarar görmesini isterim. Başka sanatçı arkadaşımın da zarar görmesini istemem.