Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli? Umut Evirgen hayatıyla ilgili bilgiler..

Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli? Umut Evirgen hayatıyla ilgili bilgiler..

Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli? Umut Evirgen hayatıyla ilgili bilgiler..

Umut Evirgen’in hayatı Serenay Sarıkaya’nın beraberliği sebebiyle sık sık gündeme geliyor. Umut Evirgen, teve2 Magazin Masası muhabirine güzel oyuncu ile birlikte olduğunu itiraf etmişti. Peki, Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tuba Büyüküstün ile beraberliği ile magazin dünyasının tanınan isimlerinden biri olan Evirgen, Büyüküstün’den ayrıldıktan sonra Melisa Şenolsun ile beraber olmuştu. Umut Evirgen, Serenay Sarıkaya ile beraber olduğunu açıkladı. Bu nedenle Umut Evirgen merak edilen isimlerden biri oldu. İşte yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen hakkında bilgiler..

UMUT EVİRGEN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Türk yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen, 26 Şubat 1990 tarihinde dünyaya geldi. Lisans eğitimini New York’da Berkeley College’de İşletme alanında tamamladı. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV alanında yaptı. İlk kısa filmi olan İyi Yemek Öldürür’le aralarında Edmonton Film Festival (Oscar Qualifying)’in de yer aldığı pek çok festivale katıldı. ClujShorts ve Short to the Point festivallerinde En İyi Kurgu, Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı. Senaristliğini yaptığı projeleri hayata geçirebilmek için 2019 yılında Set Sanat Prodüksiyon’u kurdu. İlk uzun metrajlı filmi olan Ben Bir Denizim’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı.

Filmin başrollerinde Serkan Keskin, Gürberk Polat, Celil Nalçakan ve Sitare Akbaş yer aldı. Ben Bir Denizim, Cinequest Film & Creativity Festival, Crystal Palace International Film Festival, Rhode Island Film Festival ve Edmonton Film Festival’den davet aldı ve ilk gösterimini Adana Altın Koza Film Festivali’nde yaptı. Burada Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne değer görüldü.

Uluslararası prömiyerini Filmfestival Cottbus’da yaptı. Yine aynı yıl, bir karantina evinde yaşananları konu alan Dünyanın En Hafif Filmi’nin yönetmenliğini ve senaristliğini yaptı. Senaryosunu Feride Çiçekoğlu ile birlikte yazdığı Anasının Kuzusu isimli yeni uzun metraj film projesi, Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Platformu’na seçildi. Son olarak Kimya adlı sinema filmi yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Umut Evirgen, filminin başrolünde eski sevgilisi Melisa Şenolsun’a yer verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

UMUT EVİRGEN NE İŞ YAPIYOR?

Aynı zamanda yeme içme sektöründe başarılı bir geçmişi vardır. Halen Gizli Kalsın gibi son yılların en çok konuşulan mekan sahiplerinden biri. Birçok işletmeci yanında yetişmiştir. Kendisi hala Emirgan Group’un sahibidir. Chicki Boom adlı barı Timeout ödüllerinde en iyi bar seçilmiştir.