Ünlülerin koruması sırlarını açıkladı: Brad ve Angelina'yı kurtarmak için...

Ünlülerin koruması sırlarını açıkladı: Brad ve Angelina'yı kurtarmak için...

Ünlülerin koruması sırlarını açıkladı: Brad ve Angelina'yı kurtarmak için...

Dünyanın en sert adamları kimler dersiniz? Karma dövüş sanatları ustaları, kickboxçılar ya da boksörler mi? Böyle düşünmekte haksız sayılmazsınız çünkü bu konuda oldukça iddialı birbirinden farklı kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak görünen o ki orduda görev aldıktan sonra ünlülere bodyguardlık yapan bazı isimleri de bu listeye eklemek gerekli. Mark “Billy” Billingham da onlardan biri.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mark “Billy” Billingham, Birleşik Krallık Ordusu’na bağlı özel bir birlik olan Special Air Service (SAS)’ta 27 yıl aktif görev aldı. Irak’ta savaştı ve bir İRA keskin nişancısını kendisini yem olarak kullanarak etkisiz hale getirmesi sonucunda cesaretinden ötürü Kraliçe tarafından onurlandırıldı. Billingham’ın aynı zamanda Britanya İmparatorluk Nişanı bulunmakta.

Vice’ın yaptığı habere göre, şuan kendisini Channel 4 kanalının “Who Dares Wins” adlı şovunda izlemek mümkün; ancak bu programda yer almadan önce Mark “Billy” Billingham, içlerinde Angelina Jolie, Brad Pitt, Tom Cruise, Kate Moss ve Clint Eastwood’un da bulunduğu birçok ünlü isme bodyguardlık yaptı. İşte bu sert adamın kariyerine dair yaptığı ilginç açıklamalar:

Rüzgar Çetin’in talebi reddedildi

Bunca ünlü isme bodyguardlık yapma serüvenin nasıl başladı? Nasıl böyle bir işe girdin?

Aslında bu doğal gelişen bir süreçti. Hatta birlikten (SAS) tam anlamıyla ayrılmadan önce böyle birtakım koruma görevleri almaya başlamıştım. Korumalığını yaptığım ilk isim Tom Cruise’du. Bir arkadaşım beni ona önermiş ve işte her şey aslında böyle başladı.

Ne gibi özellikler bir insanı iyi bir bodyguard yapar?

Öncelikle iyi bir bodyguardın ileriye dönük planlar yapabilme kabiliyeti olmalı, bu işin “six packler” ile bir ilgisi yok yani. Bu iş, sıkıntılı bir durumdan nasıl kaçabileceğini planlamakla, her türlü olasılığı göz önünde bulundurmak ve duruma hakimiyet kurmakla ilgili daha çok. Başarılı bir bodyguard, yüksek gerilimli bir ortamda bile sakinliğini koruyabilmeli.

Peki, sana “Bu ünlüyle uğraşmaktansa savaş alanlarına dönmeyi yeğlerim” dedirten biri oldu mu hiç?

Hayır, dürüst olmak gerekirse hepsi oldukça nazik insanlardı.

Fenerbahçe uçağı Budapeşte'ye zorunlu iniş yaptı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kate Moss hakkında ne düşünüyorsun? O nasıldı mesela?

Bilirsiniz işte, o Kate Moss… Değişik biri… Kate, bir profesyonel ve yaptığı işte oldukça da başarılı. Aslında onu çok iyi tanıdığımı söyleyemem çünkü onunla çalışırken çok yoğun bir iş temposuna sahiptim, paparazziler devamlı peşimizdeydi. Ama Kate Moss bana her zaman saygılı davrandı ve ben de benden her ne istediyse yaptım, iyi bir iş ilişkimiz vardı diyebilirim.

Peki, beraber çalıştığın en nazik insanı sorsak sana kimi söylerdin?

En çok vakti Brad ve Angelina ile geçirdiğim için onların yeri bende her zaman ayrı olacak.

Nasıl insanlardı, bize biraz bahsedebilir misin?

Oldukça profesyonel ve enerjileri çok yüksek insanlar, hatta benden bile fazla. Hayatlarını planlama noktasında çok başarılılar, çocuklarına ve hayır işlerine vakit ayırmaya oldukça önem veriyorlar. İnsanlar onların hep zayıf noktalarıyla ilgilenmeye açıktı, daha doğrusu “hikayenin kötü tarafını” keşfetme arzusuyla hareket ediyorlardı çünkü bu ilgi görüyor; ama Angelina ve Brad her zaman iyi görünmek zorundalardı. Dürüst olmak gerekirse Angelina ve Brad’in bu gibi durumlarla baş etme yöntemleri inanılmazdı bence.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Angelina Jolie boşanma davası sonrası görüntülendi

Ayrılıkları hakkında ne düşünüyorsun?

Bu konu hakkında bir şey söyleyemem, onlar benim müşterimdi ve onların mahremiyetine her zaman saygı duyarım.

Bir ünlüyle yaşadığın en kötü an neydi peki? Hiç aşırı endişeye kapıldığın bir an oldu mu?

Kesinlikle! Aslında çoğu zaman “kıyafetine kahve dökülürse ne olur” gibi önemsiz endişelere sahip oluyoruz. Ancak bir keresinde Brad ve Angelina ile birlikte film festivali için Toronto’daydık ve onlarla beraber arabada tektim. Büyük bir kalabalık etrafımızı sarmıştı ve insanlar kapıları açmaya çalışıyor ve yolu kapatıyorlardı, tam bir kaos yaşanıyordu. Brad ve Angelina ise kurtuluş yolunu bulmam için bana bakıyorlardı. Çözüm, aracımızı oradan çıkarmak ve verecekleri partiyi de iptal edip şehirden uzaklaşmaktı. Şanslıydık ki o esnada hiç kimse ezilmedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

7 yıl sonra gelen esrarengiz meyve

Son olarak, koruduğun ünlüler arasında en zoru kimdi?

Sean Penn. Çok sevimli bir herif, gerçekten iyi biri; ama ne var biliyor musun? Bence o adam kendini herkesten oldukça iyi kollayabilir zaten! (Kaynak: Vice)