Yalı Çapkını Pelin dayısı kimdir? Yalı Çapkını Şehmuz gerçek adı nedir? Turgut Tunçalp kaç yaşında?

Yalı Çapkını Pelin dayısı kimdir? Yalı Çapkını Şehmuz gerçek adı nedir? Turgut Tunçalp kaç yaşında?

Yalı Çapkını Pelin dayısı kimdir Yalı Çapkını Şehmuz gerçek adı nedir Turgut Tunçalp kaç yaşında
expand

Yalı Çapkını Şehmuz, Pelin'in dayısı olarak biliniyor. Sevilen dizide Pelin'in dayısına Turgut Tunçalp hayat veriyor. Peki ama Yalı Çapkını dizisinde Pelin'in dayısı Şehmuz kimdir, kaç yaşında?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Diziye Pelin'in dayısı rolüyle Turgut Tunçalp dahil olmuştu. Tunçalp, dizide Şehmuz karakterini canlandıracak. Tabii Pelin'in dayısı Şehmuz tek başına gelmiyor. Şehmuz'un ailesi de dizide yer alacak. İşte Turgut Tunçalp'e dair bilgiler...

Turgut Tunçalp kimdir? 

Teşkilat dizisinde izleyiciyle buluşan Turgut Tunçalp, dram ve romantik türlerindeki Yalı Çapkını kadrosuna dahil oldu. Tunçalp'in dizide Buse Buçe Kahraman'ın hayat verdiği Pelin'in dayısı Şehmuz karakterine hayat vereceği biliniyor. Yeni karakterin mafyatik duruşu diziye farklı soluk getiriyor. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın kulis bilgisine göre; Turgut Tunçalp'in hayat verdiğ Şehmuz, diziye eşleri Aysel, Sinem ve sağ kolu Cemil ile dahil olacak.
 

Turgut Tunçalp, 12 Mayıs 1976 tarihinde Sakarya'da doğmuştur. Özel Drama Tiyatro okulunda tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır.
Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

2013 yılında yazar Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından Mahinur Ergun'un senaryolaştırdığı "Merhamet" adlı dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep karakterini canlandırdı.
2013 – 2014 yılları arasında "Kaçak" adlı dizide Gürkan Uygun, Berk Hakman, Haluk Bilginer, Begüm Birgören ile birlikte oynadı.

10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1'de başlayan "Diriliş: Ertuğrul Gazi" adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi'yi canlandırırken Esra Bilgiç, Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Karate bilenTurgut Tunçalp, boş zamanlarında Dağcılık ve avcılıkla da uğraşmakta olup Offroad yapmaktadır. Oyunculuğu seviyor ama en büyük hayali bütün dünyayı gezip bütün ekstrem sporları yapmak. Bu arada onları filme alıp bir televizyon programı hazırlamak.

Turgut Tunçalp, uzun zaman önce evlenip boşanmıştır. Çocuğu yoktur.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow