hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yargı Ertuğrul kimdir? Yargı dizisi Başsavcı Ertuğrul’u kim oynuyor? Naşit Özcan hangi dizilerde oynadı?

  Yargı Ertuğrul kimdir Yargı dizisi Başsavcı Ertuğrul’u kim oynuyor Naşit Özcan hangi dizilerde oynadı
  expand

  Yargı Ertuğrul kimdir? sorusu araştırılıyor. Ertuğrul karakteri dizide herkesi takip ediyor. KANAL D’de yayınlanan Yargı dizisinde Ertuğrul karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Naşit Özcan, Yargı dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Naşit Özcan kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yargı Ertuğrul kimdir? merakla sorgulanıyor. Naşit Özcan, Yargı dizisinin oyuncu kadrosunda Ertuğrul karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Naşit Özcan hangi dizilerde oynadı?     

  Yargı dizisi Başsavcı Ertuğrul kimdir?

  Naşit Özcan dizide Başsavcı Ertuğrul karakterine hayat verecek.

  Naşit Özcan kimdir?

  1957'de İstanbul'da doğan Naşit Özcan, Tuluat Ustası Naşit Bey'in torunu ve tiyatrocu Selim Naşit Özcan'ın oğludur. 1971 yılında Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nda yönetmenliğini Ferih Egemen'in yaptığı Ben Çalmadım adlı çocuk oyunuyla ilk kez sahneye çıktı. 1977 yılında Akbank Çocuk Tiyatrosu'nda profesyonel tiyatro hayatı başladı. 1979-80 döneminde Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun açtığı kurslarda tiyatro eğitimi aldı.

  Akbank Çocuk Tiyatrosu, Nejat Uygur Tiyatrosu (1980-1983), Şan Müzikholü, Abdullah Şahin Tiyatrosu gibi muhtelif tiyatrolarda çalışan Naşit Özcan, 1988'de İstanbul Şehir Tiyatroları'na katıldı ve pek çok oyunda rol üstlendi. 1994 yılında Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyunda Vicdani rolüyle, 2000 yılında Kadın ile Memur adlı oyunda Memur rolüyle Afife Jale Ödülleri'ne en iyi erkek oyuncu dalında aday oldu. Çeşitli TV, sinema ve reklam filmlerinde rol alan Naşit Özcan, tiyatronun yanı sıra seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. 2014-2015 yılları arasında Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide 9. sezon başından 247. bölüme kadar rol almıştır. Ötesiz İnsanlar dizisinde Korgeneral rolünü canlandırmıştır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow