magazin

Yıldız Tilbe'den 'ırkçı' yanıtı

  1. Magazin
Yıldız Tilbe'den 'ırkçı' yanıtı

Jürisi olduğu O Ses Türkiye yarışmasında bir yarışmacıya "Aaa sen Türkmüşsün..Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim" sözleri üzerine tepki alan Yıldız Tilbe Twitter'dan ırkçı söylemine sert çıktı.Acun Ilıcalı tarafından sunulan "O Ses Türkiye" adlı programda "ırkçılık" tartışması yaşandı. Jüride yer alan Yıldız Tilbe ile Gökhan Özoğuz arasında ırkçılık tartışması yaşandı, program iptal edildi.

Tartışma, Balkan müziği söyleyen bir yarışmacıya Tilbe'nin “Aaa sen Türkmüşsün... Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim” demesiyle başladı. 

Gökhan Özoğuz ise bu sözlere sinirlendi, ''Bu yarışmaya yabancılar da katılıyor'' dedi. Bu tartışma üzerine çekim iptal edildi. 

Yıldız Tilbe ise bu haberin ardından sosyal medyadan aldığı tepkiler üzerine Twitter'da sert açıklama yaptı.
Tilbe'nin açıklamasının tamamı şöyle: 

'Ben ırkçı değilim. Türkçü, Kürtçü Lazcı değilim. Alevici, Sünnici bölgeci değilim. Bana ırkçı diyenler Şerefsiz ve net namussuzdur. Bana ırkçı diyen kendisi ırkçıdır ve Allah belasını versindir.
Anladığım dilde yarışmacı istememi ırkçılık ilan edenler, ırkçıdır. Türkçe'si düzgün olsun dünyanın bütün dillerinde de söylesin sakıncası yok. Mükemmel sesli bi İspanyol'a 'Dönülmez akşamın ufku'nu nasıl söyleteceğim?
Söylese de ne kadar hissedeceğim? Ses tamam söz ne olacak? Herkes anlamıyor tabi. Ben ne olduğumu ve ne olmadığımı biliyorum, Allah da biliyor. Çekemiyolar beni işte başka açıklaması yok. Kıskançlığınız bitmeyecek malesef. Allaha havale ediyorum düşmanlık edenleri, beni de o bilir. O kadar.'
10 / 13
Yıldız Tilbe'den 'ırkçı' yanıtı
11 / 13
Yıldız Tilbe'den 'ırkçı' yanıtı
12 / 13
Yıldız Tilbe'den 'ırkçı' yanıtı
Yıldız Tilbe'den 'ırkçı' yanıtı
Tuna Kiremitçi'nin, Pasaj Müzik etiketli "Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları" albümü 12 Ocak Perşembe günü dinleyiciyle buluştu. Tuna Kiremitçi'nin, albüm yayını ile beraber paylaşacağı yeni video şarkısı Yıldız Tilbe düeti 'Yine Sevebilirim' oldu.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS