Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında? Zekeriya Ünlü nereli?

Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında? Zekeriya Ünlü nereli?

Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında? Zekeriya Ünlü nereli?

Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konukları arasında yer alan Zekeriya Ünlü’nün hayatı merak ediliyor. Sıra gecelerinin vazgeçilmez isminin hayatına dair sorgulamalar hız kazandı. Peki, Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şarkılar Bizi Söyler'in 25 Aralık sıra gecesi konuğu olarak ekranlara gelen Zekeriya Ünlü’nün hayatına dair detaylar merak edilmeye başladı. Türküleriyle dillerden düşmeyen Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları, türküleri nelerdir sorusuna yanıt aranıyor. Birçok albüm çalışması olduğu bilinen şarkıcının asıl çıkışı ''Bu Adam Benim Babam'' albümü ile olmuştur. İşte Şarkılar Bizi Söyler konuklarından Zekeriya Ünlü hakkında bilgiler!

ZEKERİYA ÜNLÜ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Zekeriya Ünlü Şanlıurfa Ticaret Lisesi mezunudur. 1962 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelmiştir. Memleketi'nde Kazancı Bedih ve Tenekeci Mahmut Güzelgöz'den ders almış kendi kendine sıra gecelerinde yetişmiştir. İlk ve ortaokulu memleketinde bitiren Zekeriya Ünlü, Şanlıurfa Ticaret Lisesini bitirmesinin ardından Kazancı Bedih, Tenekeci Mahmut Güzelgöz gibi ustalardan ders almaya başladı. Kendini sıra gecelerinde yetiştiren Zekeriya Ünlü, sanat yaşamına İstanbul'da devam etmeye karar yerdi. Burada 7 kaset ve 3 LP yaparak Türkiye'nin tanınmış ve sevilen sanatçıları arasında yerini alan Zekeriya Ünlü, müzik çalışmalarını Şanlıurfa Sıra Gecesi ve arkadaşları gurubunda sürdürüyor. Zekeriya Ünlü, evli ve 3 çocuk babasıdır.