hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zeynep Bastık kimdir, kaç yaşında? Zeynep Bastık sevgilisi var mı?

  Zeynep Bastık kimdir, kaç yaşında Zeynep Bastık sevgilisi var mı
  expand

  Zeynep Bastık'ın yaşamı ve hayatı merak ediliyor. Şarkıcı Zeynep Bastık, 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Katar'da konser vermişti. Bastık, başkent Doha'da taraftarlar için oluşturulan festival alanında gerçekleştirilen konserde taraftarlara büyük coşku yaşattı. Peki ama Zeynep Bastık kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şarkıcı, söz yazarı kimliğinin yanı sıra oyunculuğuyla dikkat çeken Zeynep Bastık'ın hayatı araştırılıyor. Peki ama Zeynep Bastık kimdir?

  Zeynep Bastık kimdir?

  Zeynep Bastık 8 Temmuz 1993'te Çanakkale'de doğdu Üç yaşındayken ailesi İzmir'e taşınınca ortaokul ve liseyi burada tamamladı. 2010'da İzmir'de cover grubu "Jackpot" ile profesyonel müziğe başladı. 2012'ye kadar bu grupla birlikte İzmir, Eskişehir ve Bursa gibi şehirlerde sahne aldı. Bir süre Anadolu Ateşi'nde dansçı olarak da yer aldı.Murat Dalkılıç'ın "Lüzumsuz Savaş" adlı şarkısına vokalistlik yaptı ve Dalkılıç'ın vokalistliğine üç yıl devam etti. Dalkılıç'ın desteğiyle ilk teklisi "Fırça"yı 2014 yılında yayımladı. Ardından Dalkılıç'ın vokalistliğini bırakıp solo kariyerine devam etti. Rapçi Ezhel'in "Felaket" adlı şarkısına yaptığı cover ile çıkış yakaladı.Bu cover dışında Fikri Karayel, Harun Kolçak, Ümit Sayın gibi isimlerin şarkılarını seslendirdi ve YouTube üzerinden yayımladı. Bu cover'lar tanınmasında etkili oldu.Anıl Piyancı ile birlikte 2019'un Haziran ayında "Bırakman Doğru mu?" isimli bir tekli yayımlandı. Ayrıca Adı Mutluluk, Yasak Elma, Sil Baştan ve Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli gençlik dizilerinde rol aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2019'da Adidas'ın, 2020'de ise Elidor'un reklam yüzü oldu. 2021'de ise Exxen'de yayınlanan Zeynep Bastık ve Konukları adlı programı sundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow