hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2024 Olimpiyatlarında transfer yapacak

  2024 Olimpiyatlarında transfer yapacak
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Toyota, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin global mobilite partneri olarak hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Toyota bu kapsamda Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı desteklemek adına sürdürülebilir ve kapsayıcı mobilite araçlarını tedarik etmeye başladı. Böylece Paris 2024’ü kapsayıcı ve sürdürülebilir mobilitenin yenilikçi bir vitrini haline getirmek adına ilk adımlar atıldı. Toyota’nın yenilikçi mobilite araçları, atletlerin, görevlilerin, gönüllülerin ve seyircilerin çevreci ve güvenli bir şekilde hareket edebilmelerini sağlayacak. Paris 2024 filosunun teslim töreni 1 Mart’ta Paris 2024 Başkanı Tony Estanguet, Toyota Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Yoshihiro Nakata, Toyota Fransa CEO’su Frank Marotte ve KINTO Avrupa Başkanı Didier Gambart’ın katılımıyla Paris 2024 Genel Merkezi’nin ikonik binasının önünde gerçekleştirildi.

  Servis yapacaklar

  Toyota, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda 2650’den fazla tam hibrit, plug-in hibrit, tam elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli mobilite çözümlerinden oluşan bir araç filosu oluşturacak. Buna ek olarak; hizmete sunulacak olan 700 elektrikli mobilite ürünü arasında atletlerin ve görevlilerin yanı sıra tekerlekli sandalye kullananlar dahil fiziksel engelleri olan izleyiciler düşünülerek tasarlanan APM’ler de görev alacak. Paris 2024 için özel olarak geliştirilen APM’ler, Avrupa’da üretildi ve olimpiyatlar boyunca ana servis aracı olarak kullanılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow