hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ağır treylerler için özel üretecek

  Ağır treylerler için özel üretecek
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Avrupa ve Türkiye’de 435/50R19.5 ve 445/45R19.5 ölçülerinde özel lastik ürün hattında yerini alıyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  02 Lastik Serisi şimdi yeni H02 Pro Trailer ile genişliyor. Yeni lastikler, ağır ve hacimli yük taşıyan ve özellikle uzun yol yapan tek veya çok akslı treylerler için tasarlandı.

  Önceki ST:01 Neverending Super Single serisinin yerini alan yeni ürünler Avrupa ve Türkiye’de 435/50R19.5 ve 445/45R19.5 ölçülerinde ürün hattında yerini alıyor.

  Bu seri, önceki ürün yelpazesine kıyasla geliştirilmiş güvenlik (ıslak zeminde daha iyi tutunma performansı, 3PMSF markalaması ve yeni lastik sırtı tasarımı sayesinde +%20 güvenlik); yük kapasitesi (+%10, her aks için 10 tona kadar kapasite); ve daha düşük yakıt tüketimi için azaltılmış dönme direnci (-20%) sunarken sökme/takma kolaylığı da sağlıyor (+%20). 02 Serisi’nin tamamında olduğu H02 Pro Trailer serisindeki lastikler de 3PMSF kış markalaması (yalnızca 117 sayılı BM Yönetmeliğinde belirtilen spesifik bir testi geçen lastiklere uygulanabilir) taşıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrıca bir RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama Cihazı) sensörü içeren lastikler büyük Avrupalı araç üreticilerinin onayını da almış bulunuyor.

  Prometeon yetkilileri,”Islak zeminde dengeyi ve frenlemeyi destekleyen omuz bölgesindeki özel silindirik oluk tasarım bulunurken, merkezi kanallar, lastiğin kullanım ömrü boyunca mükemmel ıslak yol tutuşu sunmak ve aracın dışında azaltılmış gürültü seviyesi ile akustik konfor sağlamak için yenilikçi tasarıma sahip” dediler.  

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow