ALJ 2.elde Otoshops'a yatırım yaptı

ALJ 2.elde Otoshops'a yatırım yaptı

ALJ 2.elde Otoshops'a yatırım yaptı

ALJ Holding’in Türkiye’deki şirketleri arasına katılan Otoshops,her marka ve modelde 2 yıla kadar garanti uygulaması, 7 günde değişim ve nakit alım çözümleriyle 2. el pazarına kurumsal ve dinamik bir yapı kazandırmayı hedefliyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ALJ Holding, Türkiye’de, Toyota, Lexus, ALJ Finans,DJCool ve DJAuto’nunardından otomotiv sektöründeki yatırımlarına Otoshops ile devam ediyor. Otoshops, her marka, model,yaş ve kilometrede ikinci el araç almak veya araçlarını satmak isteyenleretek noktadan yenilikçi çözümler ve üst düzeyde kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyor.

ALJ 2.elde Otoshopsa yatırım yaptı

Otoshops’unyatırım ve hedeflerinin açıklandığı basın toplantısı, ALJ Holding CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan katılımıyla gerçekleşti.

“Türk ekonomisine güveniyoruz, yatırımlarımız sürecek”

ALJ Holding CEO’su Ali Haydar Bozkurt, toplantıda yaptığı konuşmada ALJ Holding olarak yeni bir yatırımı daha duyurmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek “Türkiye, gerek genç nüfusu gerekse de dinamik ekonomisi ile büyük bir ülke. Biz, ALJ olarak bu ülkede uzun vadeli yatırımlar ile yer almak ve katma değer üretmek istiyoruz.Otoshops, 65 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla faaliyetlerine başladı. Yeni yatırımımız Otoshops ile 2. el otomotiv pazarında kurumsallığın yanında sektörde fark yaratacak,kaliteli ve güvene dayalı çağdaş hizmetler sunacağız” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bozkurt,1998 yılından bu yana Türkiye’de yatırım yaptıklarını da belirterek “Türkiye’nin coğrafi konumu, kaliteli insan gücü, zengin kaynakları ve en önemlisi dinamik ekonomisiyle model bir ülke olarak her geçen gün dünya sahnesindeki yerini güçlendirdiğini görüyoruz. Bu durum ALJ olarak Türkiye’de yatırım yapma kararlılığımızı son derece olumlu yönde etkiliyor” şeklinde konuştu.

5 kıtada, 30’dan fazla ülkede 17 bin 500 ‘den fazla çalışanı ile faaliyet gösteren bir yatırımcı olarak, Türkiye’nin ekonomik istikrarı ve gelişimine güvendiklerini de sözlerine ekleyenALJ Holding CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Bu anlayış ile Türkiye’nin ekonomik alanda güçlenmesi için çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yatırım konusundaki araştırmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz” diye konuştu.

 “Hedefimiz 2. el araç denilince akla gelen ilk marka olmak”

Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, Otoshops olarak 2. el araç sahibi olmak isteyenlere tüm marka, model, yaş ve kilometredeki araçlarla hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Denizaşan “2.el pazarında yaklaşık 2.5 milyon otomobil satılmaktadır. Bu da sıfır otomobil satışlarının 3 katına denk gelmektedir. Bu pazarda kurumsal 2.el satışlarının yaklaşık yüzde 5 gibi çok düşük bir payı var. BizOtoshops markası ilemüşterilerimizinhayatını kolaylaştırarak kurumsal pazarı tercih etmesini hedefliyoruz.Otoshops bünyesinde 2 yıl garanti, 7 günde değişim, nakit alım/ takas,tüketici finansmanı, kasko ve trafik sigortası seçenekleri ile sektörümüzde ilk olan bazı uygulamalarısunacağız” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Denizaşan,tüm markalara eşit mesafede duranOtoshops’unTürkiye’nin 2. el markası olmayı hedeflediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“Günümüzde insanların vakitlerinin gerçekten çok kıymetli olduğunu biliyoruz.Şimdi dediğimiz gibi gerçekten devir değişiyor. Araçlarını satmak veya yeni 2.el araç almak isteyenler bundan sonra Otoshops’dan çok profesyonel bir hizmet alacaklar. Yenilikçi ürünlerimiz, farklı hizmetleri bir arada sunmamız, tedarik kaynaklarımız ve teknolojiyi kurumsal güvenceyle birleştirmemiz öne çıkan özelliklerimiz. İstanbul Kartal perakende noktamız merkez olmak üzere şu anda 13 noktada toplam 12Yetkili Satıcımızla araç almak veya satmak isteyenlere süratle ve titizlikle tek noktadan tüm 2.el hizmetlerini veriyoruz. Bünyemizde kurulan Otoshops Akademi vasıtasıyla tüm bayilerimize 6 ayda bir periyodik eğitimler veriyoruz. Araçlarımızın sunumu, görünümleri, katma değerli ürünlerimiz ve mobil uygulamalarımızla müşterilerimize yepyeni bir ikinci el deneyimi yaşatmak istiyoruz.'

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tuğrul Denizaşan, uzun vadede Türkiye genelinde 60 Yetkili Satıcı ile yıllık 60 bin satış rakamına ulaşmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Her araca 2 yıl garanti

2. el pazarında bir ilki gerçekleştiren Otoshops, satacağı her araca 2 yıla kadar garanti veriyor.Yol yardım hizmetini de içeren Otoshops Garanti,mekanik parçaların yüzde 90’ınıkapsıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Otoshops, her marka ve her model aracı detaylı ekspertize tabi tutarak anlık durumunu tespit ediyor veaynı gün içinde araç sahibine ödemesini yaparak satın alıyor. Araçlar, görünüm yenileme işleminden geçirilerek sıfır araç standartları ileshowroomlardamüşterilerinbeğenisine sunuluyor.

7 günde değişim

Otoshops, ayrıca sektörde bir ilki gerçekleştirerek, satın alınan aracı herhangi bir neden göstermeksizin 7 gün içerisinde geri getiren müşterilerine başka bir araçla değiştirme imkanı tanıyor.

Otoshops Finans, satılan tüm araçlara, 48 ay vadeli özel kredi seçenekleri ile sadece 20 dakikada finansman desteği sağlıyor.Otoshops Sigorta, sigorta hizmetlerinde de farklılık yaratıyor. Müşterilerine, 12 farklı şirketten aldığı kasko ve trafik sigortası tekliflerini değerlendirerek en uygun seçenekleri sunuyor.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber