hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BMW'den 2 yeni motosiklet

  BMWden 2 yeni motosiklet
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  BMW Motorrad, BMW R 18 Roctane ile BMW Motorrad'ın 100. yıl dönümüne özel olarak hazırlanan R 12 nineT modellerini tanıttı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BMW Motorrad'ın Heritage segmentinin en yeni üyeleri R 18 Roctane ile R 12 nineT tanıtıldı. Yeni BMW R 18 Roctane, efsane model R 5'ten izler taşıyan tasarımı ve klasik görüntüsüne rağmen sahip olduğu güncel teknolojisiyle R 18 ailesinin 5'inci üyesi olarak dikkat çekiyor. Aynı segmentte yer alan R 12 nineT ise isminin bu segmentte kullanılan ilk örneği. Modelin isminin gelişimi ise 1200 cc hacmindeki motorundan geliyor. R 18 Roctane bu yıl 3’üncü çeyrekte, 1200 cc boxer motoru sayesinde yüksek güç ve ayırt edici sesi ile dikkat çeken R 12 nineT ise 2024 yılı içinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

  R 18 Ailesinin Son Üyesi

  BMW Motorrad'ın teknoloji ile gelenekselliği birleştiren modeli Yeni BMW R 18 Roctane, markanın efsane modeli R 5'ten aldığı benzersiz sürüş deneyimi mirasını aerodinamik arka bölüm tasarımıyla destekliyor. BMW R 18 Roctane, Avus metalik siyah gövde rengi ve bu rengin mat siyah görünümüyle geçmişten gelen izlerini dış dünyaya yansıtıyor. Çarpıcı Avus metalik siyah gövde rengine ek olarak Yeni BMW R 18 Roctane'in opsiyonel renk alternatifi de dikkat çekiyor. Daha önce R 18 Transcontinental modelinde de kullanılan Manhattan isimli gövde rengi, metalik mat görünümüyle kendine hayran bırakıyor. BMW Motorrad'ın klasik tasarım çizgisi ile modern teknolojiyi bir arada sunan modeli Yeni BMW R 18 Roctane, BMW'nin bugüne kadar ürettiği en güçlü 1802 cc'lik boxer motora sahip. İki silindirli bu ünite 91 beygir güç ve 150 Nm tork üretiyor.

  BMW R 12 nineT

  Bundan 10 yıl önce BMW Motorrad'ın 90'ıncı yıl dönümüne özel olarak hazırlanan R nineT'nin yerini alan BMW R 12 nineT, markanın bu sene kutladığı 100. yılına özel olarak üretiliyor. Sade tasarım diliyle şekillenen motor, ilk olarak geleneksel klasik boksör motorlu BMW motor yakıt tankıyla dışarıya yansıyor. Bu tasarım dili sayesinde R 12 nineT'nin tasarımı, 70'li yılların efsanesi BMW R 90 S'in sahip olduğu sade yakıt tankı, koltuk ve arka çizgisiyle domine ediliyor. Sol tarafta yer alan egzoz sistemi ise çift susturucusu ve konik egzoz ucuyla modelin klasik ama sportif tasarımını destekliyor. R 12 nineT, adından da anlaşılacağı gibi 1200 cc hacminde 2 silindirli boxer motora sahip. Hava ve yağ soğutmalı olarak çalışan bu ünite 109 beygir güç ve 115 Nm tork değerlerine ulaşıyor.

  BMWden 2 yeni motosiklet

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow