hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Chery, TIGGO 7’de akıllı kokpit kullanıyor

  Chery, TIGGO 7’de akıllı kokpit kullanıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Chery’nin TIGGO 7 model ailesinde akıllı kokpit sunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni enerji araçları çağında yaşanan hızlı gelişime paralel olarak akıllı ve bağlantılı çözüm trendleri de küresel otomotiv endüstrisi için büyük bir önem taşıyor. “2023 Chery Teknoloji Günü”nde aktarılan bilgiye göre Chery Automobile, güvenlik, enerji tüketimi, yaşam-kullanım alanı, akıllı kokpit ve akıllı sürüş olmak üzere beş ana alanda teknolojik ilerleme kaydetti.

  Yeni enerji ve zekâ Chery’nin yeni teknolojik özellikleri olarak öne çıkıyor. TIGGO 7 ailesi, Chery şemsiyesi altında 28 ülke ve bölgeye ihraç ediliyor. Bu model, ekim ayında, dünya genelinde 26 bin 224 adetlik satış hacmine ulaştı ve Türkiye pazarında da kendi sınıfında lider bir performans sergiledi. Chery'nin otomotiv alanındaki teknolojik deneyimi ile geliştirilen ve TIGGO 7 ailesi ile kullanıma sunulan akıllı kokpit, Türkiye pazarında kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor.

  Kabin sessizliği

  Sürükleyici görsel ve işitsel deneyim, TIGGO 7 ailesinin 35 desibel gürültü seviyesine sahip sessiz kabin ortamıyla daha da artıyor. Chery, TIGGO 7 ailesinin iç ve dış tasarımını, gövde ile şasi yapısını ve kullanılan malzemelerini 20'nin üzerinde unsurla optimize etti. Buna, harici olarak kontrol edilen değişken hacimli bir kompresör, PWM sonsuz değişken hızlı fan kullanımı ve ses emici malzemelerin yüzey ve kalınlığındaki artış da dâhil.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu unsurlarla birlikte TIGGO 7’de daha sessiz ve daha konforlu bir kabin oluştu. TIGGO 7 ailesi, hakiki deri direksiyon ve premium koltuklarıyla üstün kabin kalitesi sunuyor. Sürücü koltuğu, altı yönlü elektrikli ayar olanağı sunarken, yolcu koltuğu dört yönlü elektrikli ayara sahip. Ayrıca sınıfının en zarif iç mekânı, sürücü ve beraberindeki yolcuları şımartıyor. TIGGO 7 ailesi, çift bölgeli otomatik klima sistemiyle daha akıllı ve konforlu bir sürüş ortamı vadediyor. Ön koltuklarda sürücü ve ön yolcu için bağımsız çift bölge kontrolü bulunurken, ikinci sıradaki havalandırma ızgaraları arka koltuk yolcularına konforlu hava kalitesi ve sıcaklık sağlıyor.

  Chery, TIGGO 7’de akıllı kokpit kullanıyor

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow