hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Citroen C5 Aircross hibrit ile gelecek

  Citroen C5 Aircross hibrit ile gelecek
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Citroën C5 Aircross Hybrid 136 ë-DCS6’nın yenilikçi hibrit teknolojisi, yeni nesil 136 HP (100 kW) PureTech benzinli motora ek olarak 21 kW elektrik motoru, yeni elektrikli çift kavramalı şanzıman ë-DCS6 ve bazı sürüş koşullarında otomatik olarak şarj olan 48V bataryadan oluşuyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni Citroën C5 Aircross Hybrid 136, emisyonları ve yakıt tüketimini kontrol altında tutarken, araç içi konforu daha da ileriye taşıyarak ideal sürüş keyfi yaşatmayı hedefliyor.. Son derece hassas hızlanma performansı sunan hibrit sistem, aynı zamanda eşdeğer bir benzinli motordan yüzde 15’e kadar daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunun yanı sıra elektrik modunun tüm avantajlarından faydalanma olanağı sağlıyor.

  Şarj gerektirmeyen elektrik deneyimi, kesintisiz ve akıcı bir sürüş sağlıyor. Sürüş modları ve enerji geri kazanımı otomatik olarak yönetiliyor. Böylece şehir içi kullanımının yaklaşık yarısı tamamen elektrikli ve 0 emisyon modunda yapılabiliyor.

  Kasım ayında yollarda

  Bu çevreci ve verimli özelliklere sahip yeni C5 Aircross Hybrid 136, Citroën’in özel “ë-Series” versiyonuyla Türkiye’de kasım ayından itibaren satılmaya
  başlanıyor. “ë-Series” versiyonuna özel olarak ë-Series logosu, siyah tavan ve siyah alaşımlı jantlar standart olarak sunuluyor. İç mekanındaysa, yüzde 68 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen açık tonlardaki yeni nesil Alcantara® koltuklarıyla daha ferah bir iç görünüm sağlıyor. Bagaj kapağında ve iç mekandaki “ë” harflerini barındıran logolar sayesinde de bu özel seri, diğer modellerden ayrıştırılabiliyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Otomotiv pazarındaki en konforlu SUV modelleriyle satışlarını her geçen gün artıran Citroën, C5 Aircross için hazırlanan “ë-Series” adındaki özel bir versiyonu, yeni nesil, şarj gerektirmeyen hibrit seçenek C5 Aircross Hybrid 136 ë-DCS6 ile birlikte, kasım ayında Türkiye yollarıyla buluşturuyor. 136 HP’lik benzinli motorla kombine edilen yeni bir hibrit üniteye kavuşan Citroën C5 Aircross, aynı zamanda çift renkli tavan ve alaşım jantlar gibi siyah öğelerle kontrast oluşturan sedefli beyaz dış görünümüyle karakteristik bir tasarım ortaya koyuyor.

  İç mekanında da yeni ve açık tonlarda aydınlık ve dingin bir ortam sunarak, Citroën’e özgü konforu yansıtan Citroën C5 Aircross “ë-Series”, koltukların kumaşlarında yüzde 68 oranında geri dönüştürülmüş elyaf içeren; yumuşak, sıcak ve çevreye duyarlı yeni nesil Alcantara® malzemeleri barındırıyor.

  Hibrit Seçeneğe Kavuşuyor

  Hibrit 136 olarak tanımlanan bu versiyon, şarj gereksinimi olmayan bir çözüm. Citroën C5 Aircross Hybrid 136’daki kompakt ve hafif hibrit 48V teknolojisine dayanan sistem, bazı sürüş koşullarında şarj olan 48 Voltluk bir batarya, yeni hibrit sisteme uyum sağlamak üzere tasarlanan 136 HP PureTech benzinli motor ve 21 kW elektrikli motoruyla yeni çift kavramalı ë-DCS6 şanzımana sahip.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Karma WLTP döngüsüne göre sadece 129 gr/km CO2 emisyonu değeriyle C5 Aircross Hybrid 136, eşdeğer elektrikli olmayan benzinli vesiyondan yüzde 15 daha az CO2 yayıyor. Yine eşdeğer motorlu
  dizel versiyona göre yüzde 12 daha az CO2 emisyonu yayıyor ve sürüş keyfini artıran tepkilerle daha atak bir karakter sergiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow